mezuniyet törenine gidecekti yoğun bakıma kaldırıldı

Harran Üniversitesi`nde (HRÜ), 2011-2012 mezuniyet töreni kapsamında düzenlenmesi planlanan konser, mezuniyete katılacak bir öğrencinin ailesiyle birlikte geçirdiği trafik kazasında 3 kişinin ölümü 3 kişinin de yaralanması nedeniyle iptal edildi.

Dün akşam saatlerinde meydana gelen kazada, üniversitenin mezuniyet törenine katılmak üzere ailesiyle kente gelen veterinerlik fakültesi öğrencisi Ahmet Yıldız ve ailesinin içinde bulunduğu  araç kamyonla çarpıştı. Meydana gelen kazada YIldız ailesinden 54 yaşındaki Abdurrahim Yıldız ve iki kişi daha hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı. diploma töreni için ailesiyle bierlikte yola cıkan veterinerlik bölümü öğrencisi Ahmet Yıldız`ın ise yoğun bakımda olduğu öğrenildi aynı aileden 2 kişi daha yaralanarak tedavi altına alındı.

konuyla ilgili olarak mezuniyet tören,inde konuşma yapan HRÜ Rektör İ. Halil Mutlu, mezuniyet törenine katılmak için ailesiyle gelen veterinerlik fakültesi öğrencisi Ahmet Yıldız`ın ailesiyle birlikte trafik kazası geçirdiğini,  öğrencinin yoğun bakımda olmasından ve kazada ailesinden 3 kişinin hayatını kaybetmesinden duyduğu büyük üzüntüyü dile getirdi. Mutlu, şunları vurguladı:
"Bugün burada bulunamayan veteriner fakültesi öğrencimiz Ahmet Yıldız, şu anda yoğun bakımda ve ailesinden 3 kişi vefat etmiştir. Ailesine rahmet, öğrencimize acil şifalar diliyorum. Lütfen buradan giderken de araçlarımızı dikkatli kullanalım. Bir dakikalık aceleyle bir ailenin yok olduğuna şahit oluyoruz. Bu akşam öğrencimizin başına gelen kötü olaydan dolayı programımızda bulanan konseri de iptal ettik." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR