"Kızım Gelin Oldu"

Gaziantep`te, Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen terör saldırısı sonucu yaralı olarak hastaneye kaldırılan, ancak kurtarılamayan 13 yaşındaki Sena Büyükkonut`un ailesi Adli Tıp Kurumu önünde sinir krizleri geçirdi. 

Eline gelinlik alan anne Tülay Büyükkonut, gözyaşlarına boğularak etrafındakilere, `Kızım gelin oldu` diye bağırdı. Acılı annenin diğer kızı Büşra ise `Anne kardeşim şehit oldu` diyerek teselli etmeye çalıştı. 

Gaziantep`te 9 kişinin ölümü ve 69 kişinin yaralandığı terör saldırısının ardından, ölen vatandaşların yakınları Adli Tıp Kurumu`nda DNA sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Öte yandan, saldırıda yaralı olarak hastaneye kaldırıldıktan sonra kurtarılamayan 13 yaşındaki Sena Büyükkonut`un acılı ailesi de cenazelerini alabilmek için Adli Tıp Kurumu önüne geldi. 

Genç kızın yakınları sinir krizleri geçirirken, eline gelinlik alan anne Tülay Büyükkonut ise `Kızım gelin oldu` diyerek gözyaşı döktü. Acılı anneyi yakınları sakinleştirmeye çalışırken, diğer kızı Büşra ise annesini `Anne ağlama, kardeşim şehit oldu` diyerek teskin etmeye çalıştı. Patlama sonucu yanan halk otobüsünde olduğu öğrenilen Büyükkonut`un bayram dolayısıyla bir alışveriş merkezine gezmeye gittiği ve dönüş yolunda olduğu öğrenildi

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR