GALATASARAY KADROSUNA İKİ YILDIZI KATTI

2008-09 sezonunda Sarı-kırmızılı formayla Eurocup`u kaldıran ve taraftarların gönlünü fetheden Seimone Augustus`un geri dönmesinin yanı sıra, WNBA ve Euroleague`in en önemli pivotlarından Sylvia Fowles da önümüzdeki sezon Galatasaray`ın başarısı için mücadele edecek.

 


SYLVİA FOWLES KİMDİR?

 


1985 doğumlu Sylvia Shaqueria Fowles, 1.98 boyunda. Pivot mevkiinde boy gösteren ünlü oyuncu, hem hücumdaki katkısı, hem de savunmadaki sertliğiyle dikkat çekerken, All Star organizasyonunda yaptığı smaçla adını dünyaya ezberletti. WNBA kariyerinin yanı sıra, Avrupa basketbolunun en önemli organizasyonu Euroleague`de de yıllarca mücadele vermiş Sylvia Fowles, artık Sarı-kırmızılı forma için ter dökecek.


Lise ve kolej takımlarındaki üstün performansıyla dikkat çeken Sylvia Fowles, 2008 sezonunda Chicago Sky takımı tarafından ikinci sıradan draft edildi. WNBA`de geçirdiği iki sezonda 10.9 sayı, 7.7 ribaund, 1.7 blok ortalamalarını tutturan Fowles, Avrupa`da da son iki sezondur Spartak Moskova ile Euroleague şampiyonlukları yaşıyor.

 


SEİMONE AUGUSTUS KİMDİR?

 


30 Nisan 1984 doğumlu Seimone Augustus, 1.83 boyunda. Seimone Augustus, kolej kariyerine, doğduğu yerin okulu olan Louisiana State University`de (LSU) başladı. LSU takımının en önemli oyuncusu olan ve ligin en iyi oyuncuları arasında gösterilen Augustus, buradaki kariyerini 19.3 sayı, 5 ribaunt ve 2 asist ortalamaları ile tamamlarken birçok da ödül kazandı.


2006 yazında WNBA draftına giren Seimone Augustus, Minnesota Lynx tarafından 1. sırada seçildi. İlk senesinde 21.9 sayı, 3.8 ribaunt ve 1.5 asist ortalamaları tutturdu ve yılın çaylağı ödülünü almayı başardı. İkinci senesinde de iyi performansını sürdüren Augustus, ortalamasını 22.6 sayı, 4 ribaunt ve 2.3 asiste yükseltti. 2008-2009 sezonunda Galatasaray`da forma giyerek taraftarların yoğun sevgisini kazanan Seimone Augustus, geçen sezonu sakat geçirdikten sonra tekrar Sarı-kırmızılı dönmüş oldu.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR