Kazan Vadisi`nde 300 PKK`lı Kıstırıldı

Güvenlik güçleri Hakkari kırsalında başarılı operasyonlara imza atmaya devam ediyor.

Kazan Vadisi`ndeki Pkk`lı hareketliliği güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Yapılan istihbari çalışmalarda 30 grubun varlığı tespit edildi Kavaklı`da 250-300 kadar Pkk `lı teröristin bulunduğu tahmin ediliyor.

20 kilometre alanda operasyon için düğmeye basıldı. Alan ilk olarak jetler tarafından ateş altına alındı.

İlk verilere göre hava destekli operasyonda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Bölgeye karadan ve havadan özel birlikler sevkedildi.

ÇUKURCA`DA EŞ ZAMANLI SALDIRI

Hakkari`nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesinde bulunan Darsinki Tepesi`nde konuşlu askeri birlik ile Karataş Jandarma Karakoluna bir grup Pkk`lı tarafından uzun namlulu silah ve roketatarlarla eş zamanlı saldırı düzenlendi. Saldırıya güvenlik güçleri anında karşılık verdi.

Çukurca`daki saldırı, saat 22.00 sıralarında yaşandı. Bir grup Pkk`lı, Çukurca ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Karataj Jandarma Karakolu ile ilçenin Irak sınırındaki Darsinki Tepesi`ndeki askeri birliklere eş zamanlı saldırı düzenlendi.

Uzun namlulu silah ve roketatarlarla yapılan saldırıya, Çukurca 20`nci Sınır Jandarma Tugay Komutanlığı`ndan havan topları ve uzun namlulu silahlarla karşılık verildi. Yaklaşık 1 saat süren silah sesleri ilçe merkezinden de duyuldu. Yapılan saldırıyla ilgili açıklama yapılmadı.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR