MHP`den YAZILI AÇIKLAMA

MİLLİYEÇİ HAREKET PARTİSİ İL BAŞKANI ÖZYAVUZDAN YAZILI AÇIKLAMA 

            İş başına geldiği günden beri, fakiri daha fakir, zengini daha zengin edecek şekilde politika üreten AKP Hükümeti açıkladığı pamuk taban fiyatıyla Türk çiftçisini bir kere daha hayal kırıklığına uğratmıştır.

 

           Mazot, gübre, zirai ilaç ve diğer tarımsal girdiler  iktidara geldiği günden beri   defalarca artmasına rağmen AKP Hükümetinin pamuk taban fiyatı 2002 yılının gerisinde dir.

.       Pamuk  taban fiyatını  1 tl  olarak açıklamak gafletinde bulunmak suretiyle çiftçinin beklentilerini boşa çıkarmıştır.

 

. Daha önce Bankalara borçlanan çiftçimiz bu sefer Tefecinin eline düşmüştür. Tefecilerin insafına terk edilen çiftçimiz bu gidişle yakında toprağından da olacaktır.

 

          2002 yılında  1 kilo pamuk satarak 1,50 lt mazot ala bilen pamuk çiftçisi bugün 5 kğ pamuk satarak 1 lt mazot alabilmekte dir. Acaba bu AKP nin BOP çerçevesinde kasıtlı olarak izlediği bir politikamı dır. Çiftçiyi ve kamu oyunu bu konuda daha  DİKKATLİ düşünmeye çağırıyorum.

 

         Çiftçisi tohumluk alacak parayı bulamayan, esnafı vergisini, Bağ-Kur primini ödeyemeyen, işçisi ve memuru gırtlağına kadar kredi kartı borcuna batan Şanlıurfa’mızdaki gayri resmi işsizlik oranı %45’e ulaşmıştır

.

         Piyasada sıcak para kalmaması ve alış verişlerin büyük oranda kredi kartlarıyla yapılıyor olması Şanlıurfa ekonomisinin çökmesine sebep olmuştur.

 

         İlimizde 10 milletvekiline sahip olan AKP Hükümeti hiçbir istihdam alanı açmamıştır.

 İşsizliğe çözüm bulma noktasında ciddi bir çalışmaya yapmayan Sayın vekillerimiz dost, ahbap ilişkileri olan 3 – 5 kişiyi geçici işlere yerleştirerek sorunu çözdüklerini zannediyorlarsa büyük bir yanılgı içindedirler.

 

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR