Ağrı`da Patlama: 28 Asker Yaralandı

Ağrı`nın Eleşkirt ilçesinde, doğalgaz boru hattı yakınlarındaki terör saldırısı ve patlama sebebiyle 28 asker yaralandı.

İlçeye bağlı Türkeli köyü yakınlarında, BOTAŞ`a ait doğalgaz boru hattı civarında devriye görevi yapan askerlere saldırı gerçekleştirildi. Bu sırada isabet alan boru hattında güçlü bir patlama meydana geldi.

İlk belirlemelere göre 28 asker yaralandı. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Yaralı askerler Eleşkirt ve Ağrı devlet hastaneleri ile Erzurum`daki bir hastaneye kaldırıldı.

Hastanelerin çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Patlamanın meydana geldiği boru hattındaki gaz akışının durdurulduğu ve yangının söndürüldüğü belirtildi. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.

VALİ`DEN AÇIKLAMA

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Eleşkirt`te askeri aracın geçişi sırasındaki patlamaya ilişkin, "Hastanelere gelen son intikallerle yaralı sayısı 25`e yükseldi" dedi.

Tekinarslan, yaptığı açıklamada, yaralı askerlerin büyük çoğunluğunun sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "Askerlerimizinden sadece birinin durumu ağır, onu da Erzurum`a sevk ettik. Hastanelere gelen son intikallerle yaralı sayısı 25`e yükseldi" diye konuştu.

Hafif yaralı askerlerin tedavisinin Ağrı`da yapıldığını vurgulayan Tekinarslan, kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyon başlatıldığını bildirdi.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR