Kayseri`deki Canlı Bomba Saldırısıyla İlgili Gaziantep`te 1 Kişi Gözaltında

Kayseri`nin Pınarbaşı İlçesi`nde 2 polis memurunun şehit olduğu, 20 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan canlı bomba saldırısı gerçekleştiren teröristlere otomobil tahsis eden PKK`lı İ.K., Gaziantep`te sahte kimlikle yakalandı.

Pınarbaşı İlçesi`nde 25 Mayıs 2012`de meydana gelen canlı bomba saldırısında, kullanıldığı bildirilen aracıPKK`lı İ.K.`nın Gaziantep`in merkez Şehitkamil İlçesi Gatem Sanayi Sitesi`nde bulunan noterden devrini alarak saldırı olayını gerçekleştiren örgüt mensuplarına teslim ettiği belirlenmişti.

Olayla ilgili çalışmasını sürdüren polis, İ.K.`yı dün gece gizlendiği bir evde yakaladı. `E.Ö.` adına düzenlenmiş sahte kimlik ile olayda kullanılan aracın devrini üzerine aldığı belirlenen terör örgütü mensubu İ.K.`nın Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı olduğu, evinde yapılan aramada daha önce yine Gaziantep`te yakalanarak Kayseri Emniyet Müdürlüğü`ne teslim edilen ve halen cezaevinde bulunan olayın şüphelilerinden B.Ö. ve S.A. ile birlikte çekilmiş fotoğrafı da ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR