Tatlıses`ten Sibel Gökçe`ye 60 bin TL`lik dava

  İbrahim Tatlıses, kendisi hakkında tecavüz iddiasında bulunan eski oryantal Sibel Gökçe`yi mahkemeye verdi
İbrahim Tatlıses, kendisi hakkında tecavüz iddiasında bulunan eski oryantal Sibel Gökçe, iddiayı ekrana getiren TV kanalı, yapımcı ve programcıyı mahkemeye verdi. Sanatçı toplamda 60 bin TL tazminat talebinde bulundu.
 
60 BİN TL LİK TAZMİNAT DAVASI
 
  Eski oryantal Sibel Gökçe, geçtiğimiz hafta katıldığı Sacit Aslan ve Pelin Çini`nin sunduğu `Aramızda Kalsın` programında 20 yaşındayken İbrahim Tatlıses`intecavüzüne uğradığını iddia etmişti. Habertürk`ten Özge Eğrikar`ın haberine göre; Gökçe`nin açıklaması üzerine soluğu mahkemede alan Tatlıses, "İftira ve hakaret içeren bu asılsız ifadelerle onurum kırıldı, itibarım zedelendi. Ben kimseye tecavüz etmedim" diyerek Gökçe`yle birlikte televizyon kanalı, program yönetmeni ve yapımcısına 60 bin liralık tazminat davası açtı.
 

"SOYUT BİR İDDİADAN İBARET"

Hiçbir gerçekliği ve dayanağı olmayan bu çirkin ve asılsız iddia yüzünden müvekkilinin yaşantısının olumsuz yönde etkilendiğini belirten Tatlıses`in avukatı, "Davalılardan Sibel Gökçe, müvekkilimi kamuoyu nezdinde suçlayarak töhmet altında bırakmış, iftira ve hakaret içeren bu asılsız ifadeler, onurunu, kişiliğini ve saygınlığını zedelemiştir. Programın yayınlandığı kanal, programın yapımcısı ve yönetmeni ise bu hakaret ve iftira durumuna müsaade etmiş, ortam hazırlamışlardır. Soyut bir iddiadan ibaret suçlamanın, gerçekten olmuş gibi görünmesine yol açmıştır" dedi

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR