VALİ OKUTAN:ŞANLIURFA UÇUŞA HAZIR

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan bir basın toplantısı düzenledi. Gazeteciler ile yemekli basın toplantısında bir araya gelen Vali Nuri Okutan gündemdeki son gelişmeleri Şanlıurfa’da görev yapan medya mensuplarına değerlendirdi. Konuşmasına İskenderun’daki hain saldırıda şehit düşen askerlere ve Gazze’ye giden yardım gemilerinde hayatını kaybedenlere baş sağlığı dileyerek başlayan Vali Nuri Okutan Şanlıurfa’lıların 05 Mayıs’ta GAP Arena Stadyumunda oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor Türkiye Kupası Finali maçına diğer illerden gelen misafirleri Halil İbrahim Misafirperverliği ile ağırladığını bu misafirperverliğin herkese örnek olması gerektiğini söyledi. Vali Nuri Okutan Türkiye Kupasını Trabzonspor ile birlikte asıl Şanlıurfa’nın aldığını belirtti. Vali Okutan Fenerbahçe-Trabzonspor Türkiye Kupası Finalinin ve 15-16 Mayıs’ta Türkiye’de ilk kez düzenlenen Dünya Motosiklet Şampiyonasının Şanlıurfa’nın tanıtımına çok büyük katkısı olduğuna dikkat çekti. Dünya Motosiklet Şampiyonasının sadece bir gösteriden ibaret olmadığına ve Şanlıurfa’nın komşu ülke Suriye ile ilişkilerinin büyük derecede arttığına işaret eden Vali Okutan ‘Şanlıurfa bu organizasyon ile Sınırsız Kardeşliğe Uçtu’’ dedi.

Vali Okutan konuşmasına şöyle devam etti ;

SOSYAL BOYUTU ÇOK ÖNEMLİYDİ.

Dünya Motosiklet Şampiyonasının sosyal boyutu Şanlıurfa için çok önemli idi. Şanlıurfa’ya Suriye’den ve dışarıdan 10 bine yakın insan geldi. Bu organizasyon uluslar arası etkinliklerin Şanlıurfa’da yapılabileceğinin de en büyük göstergesi oldu. Türkiye Kupası Finali de bu göstergenin en büyük nedenlerinden biridir.

FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLENECEK.

Dünya Motosiklet Şampiyonasında basın mensuplarının çektiği fotoğraflar ile bir yarışma düzenlenecek. Bu yarışma da dereceye girenlere çeşitli ödüller takdim edilecek. Bu fotoğraflar ayrıca bizim arşivimizde de yer alacak. Buda bizim için bir kazanım olacak.

ŞANLIURFA’NIN 6 MİLYON TL DEĞERİNDE REKLAMI OLDU.

Sadece 05 Mayıs’ta oynanan Türkiye Kupasında Şanlıurfa ulusal basının gündemini uzunca bir süre teşkil etti, yapılan bu reklam para ile yapılmak istenseydi bunun bedeli kabaca hesabı çıkarıldığında 6 milyon olacaktı.

ALEVİ DEDE KARGIN TOPLANTISI FAYDALI OLDU.

Alevi Dede Kargın toplantısı Şanlıurfa’da yapıldı. Toplantıda 4 ülkeden gelen insanların Türkiye’nin ve Şanlıurfa’nın merkez konumunda ve ışık tutan konumunda olduğu ifadeleri bizleri son derece memnun etti. Geçmişe ışık tutmuş bizlere yol gösteren insanların her yönden tanınıp bilinmesi bakımından ve Şanlıurfa’nın da Dede Kargın kültürüne sahiplik etmesi bu felsefenin ve kültürün merkezi olmuş olması ayrı bir zenginlik.

17 TEMMUZ’DA OXFOR YARIŞLARI YAPILACAK.

17 Temmuz tarihinde Şanlıurfa’da OXFOR yarışları ilimizde yapılacak. Bunun yanında Su Kayağı Yarışları da yapılacak. Bu tür etkinliklere devam edeceğiz.’dedi.

VALİ OKUTAN İZNE AYRILIYOR.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan babasının sağlık problemleri nedeni ile bir süre izne ayrılacağını açıkladı. Vali Okutan izin kullandıktan sonra Şanlıurfa’nın tanıtımı, sanayinin potansiyelinin İstanbul’da Trakya ve Gebze sanayicilerine anlatılması ile ilgili Sanayi Bakanının başkanlığındaki toplantıya da katılacağını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR