Urfalıları Sevinderecek Haber Geldi Sonunda

   Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, GAP Arena Stadı çiminin ihalesinin yapıldığını ve bu ay içerisinde çalışmalara başlanarak Temmuz ayında tamamlanacağını söyledi.

   GAP Arena stadındaki çimlerin büyük oranda yıprandığını dile getiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, "2010 yılında oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçının ardından düzenlenen motor sporları yarışları sahaya büyük bir zarar vermiştir. Sahaya dökülen kumlar rüzgarla birlikte çimlerin üzerine gelmiş ve bu durum hem sahamıza hem de drenaj sistemine çok ciddi zararlar vermiştir. Ayrıca Şanlıura Spor`un antrenman yapacak başka bir yeri olmamasından kaynaklı tüm antrenmanlarını Gap Arena Stadında yapması da çimlerimizi olumsuz etkilemiştir" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız Vali Celalettin Güvenç`in talimatıyla

   Mayıs ayı içerisinde çalışmaların başlanılacağını ifade ederek,`GAP Arena stadının çiminin ihalesini yaptık. Mayıs ayı içerisinde çalışmalara başlayacağız. Sahanın zemini ve drenajını kısacası tüm teçhizatıyla yeniden yapıp Temmuz ayında tamamlamayı düşünüyoruz. Ayrıca GAP Arena stadının çimini eski halinden daha iyi duruma getireceğiz" diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR