Oyun Oynadığı Kamyonette Yaralandı

   Şanlıurfa`da, 2 yaşındaki Mustafa Tokgöz, park halinde duran kamyoneti el freniyle oynayınca hareket ettirdi. Dereye doğru hareket eden kamyonet taşlara takılarak dururken, küçük çocuk hafif yaralandı.

  Olay, gece saatlerinde Hızmalı Mahallesi`nde meydana geldi. Evlerini taşıyacak olan Tokgöz ailesi, eşyalarını yeni evlerine götürmesi için ismi öğrenilemeyen sürücünün 63 DZ 410 plakalı kamyonetini kiraladı. İddiaya göre, sürücü kamyonetini Karakoyun Deresi kenarına park ettikten sonra Tokgöz ailesinin evine çıktı. Bu sırada, ailenin küçük çocuğu Mustafa, kapısı açık olan kamyonette oyun oynamaya başladı. Küçük çocuğun el frenini indirmesiyle hareket eden ve dereye doğru ilerleyen kamyonet, taşlara çarparak durabildi.

   Kamyonetin hareket ettiğini ve taşlara çarptığını gören vatandaşlar, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirerek küçük çocuğu kamyonetten çıkarttı. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan çocuk, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi`nde ayakta tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildi. Kamyonette hasar oluşan kazaya ilişkin polis tarafından soruşturma başlatıldı.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR