ABD`li Shannon, Şanlıurfa`da Müslüman Oldu

   Abd`de 8 ay önce tanıştığı 27 yaşındaki Mehmet Kaya ile nişanlanmak için Şanlıurfa`ya gelen 27 yaşındaki Shannon Coney, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Kendi rızasıyla İslamiyet`i seçtiğini ifade eden Coney, ismini Esma olarak değiştirdi.

   ABD`nin New York kentinde Microsoft firmasında çalışan Shannon Coney, üniversitede eğitim gören Mehmet Kaya ile 8 ay önce tanışıp evlilik kararı aldı. Nişanlanmak için Şanlıurfa`ya gelen Coney, Mehmet Kaya`ya Müslüman olmak istediğini söyledi.

  Şanlıurfa Müftülüğü`nde düzenlenen törenle Kuran-ı Kerim`in okunmasının ardından Kelime-i Şehadet getiren Shannon Coney, Müslüman oldu. İsmini Esma olarak değiştiren Coney, İslamiyet`i kendi rızasıyla seçtiğini söyledi.

  Shannon Coney ile 8 aydır arkadaş oldukları ve nişanlanmak için Şanlıurfa`ya geldiklerini belirten Mehmet Kaya, "Hristiyan olan Coney ile çok güzel bir birlikteliğimiz var. Ona İslamiyet`in güzelliklerini anlatınca çok etkilendiğini ve bana Müslüman olmaya karar verdiğini söyledi. Onun bu düşüncesi beni bir kez daha mutlu etti. Bugün müftümüzün huzurunda Müslüman oldu. 6 ay sonra da Allah nasip ederse evleneceğiz" diye konuştu.

   İl Müftüsü İhsan Açık`tan ihtida belgesini alan Coney, daha sonra kayınvalidesi olacak Fahriye Kaya`nın elini öptü.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR