Mutlu 22 Yıllık Çalışmaları Anlattı

Şanlıurfa Harran Üniversitesi`nin kuruluşunun 22`nci yılında üniversite çalışmaları hakkında brifing toplantısı düzenlendi Çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, 17 yıldır inşaatı devam eden 600 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin önümüzdeki yıl ödenek aktarılması durumunda hizmete gireceğini söyledi.

1997 yılında temeli atılan ve yapımı halen devam eden Harran Üniversite Hastanesi`nde incelemelerde bulunan Rektör MutluTürkiye ve Ortadoğu`nun en modern hastanesinin 2015 yılında tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

22 yıllık üniversitenin çalışmaları hakkında gazetecilere bilgi veren Mutlu, şunları söyledi: "1997 yılında yapımına başlanılan ekonomik kriz ve 1999 yılında yaşanan deprem nedeniyle inşaat çalışmalarında gerileme yaşandı. Az bütçelerle kısmen hastane inşaatımız devam ediyordu. 2007 yılından bu yana alınan bütçelerle fiziki yapıları bitirilmeye çalışıldı. 2015 yılında Kalkınma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığından yeterli ödenek ayrıldığı takdirde 2015 yılında bu hastanemiz hizmete açılacaktır. Hastane yapımı tamamlandığında burası Şanlıurfa`nın en büyük hastanesi olacaktır. Devlet hastaneleri ve Özel hastanelerde çözülemeyen problemler, araştırmalar burada yapılarak çözüm üretilecek. Çare bulunmayan hastalıkları araştırmak geliştirmek çözüm üretmek üniversite hastanelerinin görevidir. Hastanenin bitmesi sadece ilimize değil, bu ülkeye ve Ortadoğu büyük bir hizmeti olacaktır. 170 milyon liraya yapımı tamamlanacak olan bu hastane Türkiye`nin sayılı hastaneleri arasında yer alacaktır."

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR