2014 Yerel Seçimlerinin İlk Kazananları

Resmi olmayan sonuçlara göre, 55 ilin belediye başkanı belli oldu. 38 ilde AK Parti`nin adayları kazanırken, 9 ilde CHP, 5 ilde BDP, 3 ilde MHP`nin belediye başkan adayları sandıktan birinci çıktı.Resmi olmayan sonuçlara göre illerde kazanan partiler ve adayları şöyle:

Adıyaman: AK Parti adayı Fehmi Hüsrev Kutlu

Afyonkarahisar: AK Parti adayı Burhanettin Çoban

Amasya: AK Parti adayı Cafer Özdemir

Artvin: AK Parti adayı Mehmet Kocatepe

Aydın: CHP adayı Özlem Çerçioğlu

Bilecik: AK Parti adayı Selim Yağcı

Bitlis: BDP adayı Hüseyin Olan

Bolu: AK Parti adayı Alaaddin Yılmaz

Burdur: CHP adayı Ali Orkun Ercengiz

Bursa: AK Parti adayı Recep Altepe

Çankırı: AK Parti Çankırı adayı İrfan Dinç

Çorum: AK Parti adayı Muzaffer Külcü

Edirne: CHP adayı Recep Gürkan

Elazığ: AK Parti adayı Mücahit Yanılmaz

Erzincan: AK Parti adayı Cemalettin Başsoy

Erzurum: AK Parti adayı Mehmet Sekmen

Gaziantep: AK Parti adayı Fatma Şahin

Giresun: CHP adayı Kerim Aksu

Gümüşhane: AK Parti adayı Ercan Çimen

Hakkari: BDP adayı Dilek Hatipoğlu

Isparta: MHP adayı Yusuf Ziya Günaydın

Kars: MHP adayı Murtaza Karaçanta

Kastamonu: AK Parti adayı Tahsin Babaş

Kayseri: AK Parti adayı Mehmet Özhaseki

Kırşehir: AK Parti adayı Yaşar Bahçeci

Konya: AK Parti adayı Tahir Akyürek

Malatya: AK Parti adayı Ahmet Çakır

Kahramanmaşaş: AK Parti adayı Fatih Mehmet Erkoç

Muğla: CHP`nin adayı Osman Gürün

Muş: AK Parti adayı Feyat Asya

Nevşehir: AK Parti adayı Hasan Ünver

Niğde: AK Parti adayı Faruk Akdoğan kazandı.

Ordu: AK Parti adayı Enver Yılmaz

Rize: AK Parti adayı Reşat Kasap

Sakarya: AK Parti adayı Zeki Toçoğlu

Samsun: AK Parti adayı Yusuf Ziya Yılmaz

Siirt: BDP adayı Tuncer Bakırhan

Sinop: CHP adayı Baki Ergül

Sivas: AK Parti adayı Sami Aydın

Şanlıurfa: AK Parti adayı Celalettin Güvenç

Tekirdağ: CHP adayı Kadir Albayrak

Tokat: AK Parti adayı Eyüp Eroğlu

Tunceli: BDP adayı Mehmet Ali Bul

Uşak: AK Parti adayı Nurullah Cahan

Yozgat: AK Parti adayı Kazım Arslan

Zonguldak: CHP adayı Muharrem Akdemir

Aksaray: AK Parti adayı Haluk Şahin Yazgı

Bayburt: AK Parti adayı Mete Memiş

Karaman: AK Parti adayı Ertuğrul Çalışkan

Kırıkkale: AK Parti adayı Mehmet Saygılı

Şırnak: BDP adayı Serhat Kadırhan

Bartın: MHP adayı Cemal Akın

Yalova: CHP adayı Vefa Salman

Kilis: AK Parti adayı Hasan Kara

Düzce: AK Parti adayı Mehmet Keleş

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR