Denizli`de patlama! Çok sayıda yaralı var

DENİZLİ kent merkezinde unlu mamüller üretimi ve satışının yapıldığı işyerinde bu sabah meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 3`ü ağır 20 kişi yaralandı. Patlamanın sanayi tipi tüplerden kaynaklandığı sanılıyor.

Denizli`nin en hareketli bölgesi Bayramyeri yakınlarında 357`nci sokak içinde, unlu mamüller üretiminin ve satışının yapıldığı işyerinde saat 09.10`da patlama meydana geldi. Beş katlı binanın zemin katındaki işlerinde meydana gelen patlamada, sokak savaş alanına döndü. Patlamanın meydana geldiği işyeri enkaza dönerken, patlamanın şiddetiyle karşı binaların özellikle ilk üç katlarındaki tüm işyeri ve evlerin camları kırıldı, pencere çerçeveleri yerlerinden fırladı. Bölgeye çok sayıda ambulans, kurtarma ekipleri sevkedildi.

İlk belirlemeye göre işlerinde bulunan ve adı belirlenemeyen 1 kişi hayatı kaybetti. Ambulanslar 3`ü ağır, 20 yaralıyı Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, Server Gazi Devlet Hastanesi, Denizli Devlet Hastanesi ve özel sağlık kurumlarına taşıdı. Yaralıların çoğunun yoldan geçenler olduğu öğrenildi. Ayrıca cam kırıklarından etkilenip durumları hafif olan birçok yaralının da hastanelere gitmeyip pansumanlarını yaptırdıkları bildirildi.

Denizli Valisi Abdulkadir Demir de olay yerine gelerek incelemede bulundu. Vali Demir, "İlk belirlememize göre işyerindeki 1 kişi öldü, 3`ü ağır 20 yaralımız var. 3 yaralı dışındakilerin, durumu iyi. İşyerinde sanayi tipi tüplerin bulunduğu görüldü. Patlama büyük ihtimalle gaz sıkışmasından kaynaklandı. Ancak kesin sonuç incelemeyle ortaya çıkacak" dedi.

Bu arada işyerinin bulunduğu binada doğalgaz olmadığı, ancak sokakta ve bitişik binalarda doğalgazın olduğu öğrenildi.

KADIN ÇALIŞAN ÖLDÜ

Denizli`de bir ay önce açılan Elit Unlu Mamuller işyerinde meydana gelen patlamada kadın çalışanın öldüğü, işyeri sahibinin de yaralılar arasında olduğu ortaya çıktı. Yaralıların kurtarılmasının ardından işyerine giren ekipler 15 gün önce burada çalışmaya başlayan 30 yaşındaki Ayfer Yıldırım`ın cesedini çıkarıp Devlet Hastanesi`nin morguna götürdü.

Yaralılar arasında bulunan işyeri sahibi 8 aylık hamile Didem Fazlı`nın vücudundaki yanıklar yüzünden durumunun ağır olduğu belirtildi.


AFAD: 1 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ, 3`Ü AĞIR 36 VATANDAŞIMIZ YARALANDI

Afet ve Acil Durum Müdürlüğü`nden patlamayla ilgili yapılan açıklamada, yaralı sayısının 3`ü ağır 36`ya çıktığı bildirildi. Durumu hafif olan yaralıların da hastaneye kendilerinin gitmesiyle yaralı sayısının arttığı öğrenildi. Yaralılardan 16`sının tedavisinin ayakta yapıldığı ancak işleri sahibi olduğu belirtilen 8 aylık hamile Didem Fazlı`nın vücudunda yüzde 50 yanık meydana geldiği, yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi.

AFAD`ın açıklamasında ilk belirlemeye göre patlamaya sanayi tipi tüplerden sızan gazın neden olduğu bildirildi.

Öte yandan zemininde bir ay önce devirle yeniden açılan unlu mamüller işyerinin bulunduğu 6 katlı binanın üst katlarının boş olduğu görüldü. Oldukça eski olan binanın daha önce sürücü kursu tarafından kullanıldığı kaydedildi.


 

 

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR