BİNGÖL EMNİYET MÜDÜRÜNE SUİKAST

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, kent merkezinde olaylar nedeniyle tahrip edilen işyerlerinde inceleme yaparken silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda Emniyet Müdürü Ürker yaralanırken, beraberindeki Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Koruma polislerinden Komiser Hüseyin Hatipoğlu şehit oldu.

Olay bugün saat 21.30 sıralarında kent merkezindeki Cenk Caddesi üzerinde meydana geldi. Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, beraberinde emniyet görevlileri ile birlikte Kobani`ye düzenenlenen saldırılara tepki gösteren protestocuların tahrip ettiği işyerlerde inceleme yaparken, silahlı saldırı düzenlendi. Bir otomobilden otomatik silahlarla açılan ateş sonucu kurşunların isabet ettiği Emniyet Müdürü Ürker ile koruma polisi Uğur Atlı yaralandı, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ile koruması Komiser Hüseyin Hatipoğlu şehit oldu.

Saldırganlar aynı araçla olay yerinden kaçarken, yaralılar Bingöl Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı. Emniyet Müdürü Ürker`in hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

POLİS ALARMDA

Olayın hemen ardından Bilgöl Emniyet Müdürlüğü alarma geçti. Polis, saldırganların yakalanması için geniş çaplı araştırma başlatıken, kentin giriş ve çıkış noktaları kontrol altına alındı. 

AMELİYATA ALINDI
 
Silahlı saldırıya uğrayan Bingöl İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, ameliyata alındı. Ürker`in karnından yaralandığı öğrenildi.

Emniyet Müdürü Atalay Ürker, yardımcısı ve bir grup emniyet görevlisiyle, Bingöl`de caddede yürürken saldırıya uğradı. Ürker`e yaklaşan ve içinde silahlı kişilerin olduğu otomobilden ateş açıldı. Saldırıda Bingöl İl Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ile komiser Hüseyin Hatipoğlu şehit oldu. Emniyet Müdürü Ürker ile koruması Uğur Atlı ise yaralandı. Yaralılar Bingöl Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı. Atalay Ürker`in karnından yaralandığı ve acil ameliyata alındığı öğrenildi. Bu arada emniyet görevlilerine ateş açtıktan sonra kaçan saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı. Olay yerindeki incelemeler ise halen devam ediyor.

Atalay Ürker, geçtiğimiz mayıs ayında görevinden istifa ederek dikkatleri üzerine çeken eski Bingöl İl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin`in yerine atanmıştı.

EMNİYET MÜDÜR ÜRKER, ANKARA`YA SEVK EDİLİYOR

Uğradığı bilahlı saldırı sonucu yaralanan Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, ambulansla uçakla Ankara`ya sevk edilecek.

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, şehir merkezindeki bir caddede gezerken yanına yaklaşan bir aracında içinde bulunan kişilerin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırıda Emniyet Müdürü Ürker yaralanırken, beraberindeki Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve koruma polislerinden Komiser Hüseyin Hatipolu şehit oldu, polis memuru Uğur Atlı ise yaralandı.

Bingöl Devlet Hastanesi`ne kaldırılan Ürker`in burada ilk tedavi yapıldıktan sonra Ankara`ya sevk edilmesine karar verildi. Ürker`in ambulans uçakla Ankara`ya sevk edileceği ve tedavisinin burada devam edeceği öğrenildi. 

VALİLİK`TEN SALDIRI AÇIKLAMASI
   
Bingöl Valiliği, emniyet müdürü Atalay Ürker`e düzenlenen ve bir müdür yardımcısı ile bir komiserin şehit olduğu olayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi: "09.10.2014 Perşembe günü saat 21.15 sularında Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve emniyet müdür yardımcısı Atıf Şahin beraberindeki personeli ile Yenişehir Mahallesi Yeşim Sokak?ta emniyet- asayiş yoklaması maksadı ile yürüyüş halinde iken binek araçtan inen şahıslar tarafından uzun namlulu silahla saldırıya maruz kalmışlar, olayda ağır yaralanan Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu kaldırıldıkları Bingöl Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, ağır yaralanan İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ile bacağından yaralanan Polis Memuru Uğur Adlı?nın ise tedavilerine Bingöl Devlet Hastanesinde devam edilmekte olup saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için operasyon başlatılmıştır." 

O TERÖRİSTLER ÖLDÜRÜLDÜ

Bingöl Genç İlçesi yakınlarında durdurulmak istenen araçtan güvenlik güçlerine ateş açıldı. Çıkan çatışmada araçta bulunan 5 kişi öldü, 1 kişi de yaralı olarak ele geçirildi. Araçtakilerin, Bingöl`de emniyet müdürüne yapılan saldırıyla ilişkilerinin araştırıldığı bildirildi.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR