Türkiye, Şehitlerini Uğurluyor

Hakkari`nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen silahlı saldırı sonucu şehit olan askerler içinHakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında tören düzenlendi.

Şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutları, silah arkadaşlarının omuzlarında tören alanına getirildi.

Öz geçmişleri okunan şehitler, İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani`nin duasının ardındanVan`a gönderilmek üzere askeri helikoptere taşındı.


(Bir asker, şehit arkadaşlarına öylece bakakaldı)


(Şehit olan askerler)

Buradaki törene Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Yüksekova 3. Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Otal, Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Türkol, İl Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Yalçın Baysal ile askeri erkan ve kurum amirleri katıldı.

 

CENAZELER MEMLEKETLERİNE UĞURLANACAK

Şehitlerin cenazeleri, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı`na bağlı Helikopter Filo Komutanlığı`nda düzenlenecek törenin ardından memleketlerine uğurlanacak.

Van`daki törene Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme Başkanı Korgeneral Harun Ocaklı ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu`nun katılacağı bildirildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI VAN`DA

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, şehit askerlerin cenaze törenine katılmak üzereVan`a geldi.

Bakan İsmet Yılmaz ve beraberindeki İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Sabahsaatlerinde hava yoluyla Van`a geldi. Van Valisi Aydın Nezih Doğan ve AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda ve bazı kurum amirleri tarafından karşılanan İsmet Yılmaz ve Osman Güneş, Van Valiliği`ne geçtiler. Yılmaz ve Güneş, burada basına kapalı olarak Vali Doğan ile görüşmelerine devam etti.

Yapılacak görüşmenin ardından Bakan Yılmaz ve Osman Güneş, saat 12.00`de Jandarma Filo Komutanlığı`nda şehit askerler için yapılacak cenaze törenine katılacaklar.

Hakkari`nin Yüksekova ilçesi Cengiz Topel Caddesi Zagros İş Merkezi karşısında önceki gün saat 16.00 sıralarında düzenlenen saldırı sonucu Yüksekova ilçesi Haruna Jandarma Karakol Komutanlığında görevli Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle (Konya-Çeltik) Jandarma Er Ramazan Köse (Artvin-Borçka), Jandarma Er Yunus Yılmaz (Bingöl-Karlıova) şehit olmuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR