ZABITA DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Şanlıurfa?nın Sırrın Mahallesinde bir okulun yanındaki boş arazide besicilik yapıldığını belirleyen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, ahırda yer alan küçükbaş hayvanlar tahliye ettirdi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı zabıta ekipleri Haliliye İlçesine bağlı Sırrın Mahallesinde bulunan Turgut Özal Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesinin yanındaki boş bir tarlanın içersinde kurulan ahırda besicilik yapıldığını belirledi.Bunun üzerine Sanayi Bölgesi Zabıta Merkez Amirliği ekipleri, ahır sahibine önce sözlü ardından da yazılı olarak tebligatta bulunarak, ahırı kaldırması için süre verdi. Verilen sürenin dolmasına rağmen söz konusu yerde ahır sahibinin besicilik faaliyetinin devam ettirilme üzerine sabah saatlerinde Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler ahırın olduğu bölgeye gitti.

Ahır sahibi ile görüşme yapan Zabıta ekipleri, ahırı boşaltmamaları durumunda küçükbaş hayvanlara el koyacaklarını bildirdi. Uyarıları dikkate alan besici, ahırda bulunan yaklaşık 200 küçükbaş hayvanı Zabıta ekiplerinin gözetiminde tahliye etti.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR