URFA POLİSİNDEN KIRMIZI ALARM

Suriyeli muhaliflerin ve Suriye Geçici Hükümeti binasının hedef alınacağı istihbaratını aldıklarını belirten ABD Büyükelçiliği, ?Amerikan vatandaşlarını Suriye sınırı yakınlarına seyahat etmemeleri konusunda uyarıyoruz` dedi.Bunun üzerine Şanlıurfa Polisi?de başta kurum ve kuruluşları olmak üzere, bankalar ve özel kuruluşların güvenlik noktalarını kontrol ederek çeşitli uyarılarda bulundu. Emniyet Müdürlüğü ise istihbarat çalışmalarını yoğunlaştırarak takviye birimler kurduğu belirtildi. Önceki gün Ankara?ya giden Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, İçişleri Bakanlığında Bakan Efgan Ala ve Emniyet Kurmaylarına brifing vererek bölgedeki son gelişmeleri aktardığı öğrenildi.

Emniyet hem Güvenlik tedbirlerini arttırırken, diğer yandan da kentteki Suriyelilerin korunması ile ilgili bir proje hazırladığı öğrenildi. Olası bir olay karşısında kent merkezinde yaşayan Suriyelilere yönelik saldırıları engellemek için ek tedbirler alındı.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad`a karşı savaşan, Batı ülkelerinin de desteklediği Suriye Geçici Hükümeti, Suriye Devrimci ve Muhalif Güçleri Ulusal Komisyonu, 2013 yılı Kasım ayında kurulmuş ve bu yılın başında Gaziantep`te bir genel merkez açmıştı.

Şanlıurfa?da ise, Suriyelilere yönelik okullar, barınma merkezleri, sağlık kuruluşları ve sosyal tesisler bulunuyor. Zaman Zaman IŞID ve Esad aleyhine gösteri yapan Urfa?daki Suriyelilerin çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları bu tesislere destek veriyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR