Kılıçdaroğlu`ndan operasyona ilk tepki

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, paralel yapıya yönelik yapılan yeni operasyonu değerlendirdi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, busabah saatlerinde başlatılan İstanbulmerkezli "paralel yapı" operasyonunu değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: ?Şu anda yaşadığımız süreç sağlıklı işleyen demokrasilerde yaşanan süreç değidir. Darbe sürecidir. Mazlumun kimliği sorulmaz. Biz her zaman mazlumların yanındayız.

Sabahın köründe gazetecilerin gözaltına alınması gazetelere, televizyonlara baskın yapılması ne olursa olsun kabul edeceğimiz bir durum değil.?

GÜRSEL TEKİN: YARGISIZ İNFAZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin "14 aralık operasyonu" nun yargısız infaz olduğunu söyledi.

CHP Eski Genel Sekreteri, İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil?in annesinin cenaze töreni için Karacaahmet Şakirin Camii?ne gelen Gürsel Tekin "14 aralık operasyonu" yla igili görüşünu şöyle açıkladı: "Evet beklenen bir olaydı. Yargısız infaz. Devletin en tepesindeki insanlar kimlerin tutuklanacağını, nasıl yargılanacağını tarif etmişti. Onun için çok olağanüstü bir durum yok. Bilinen geçmişteki dönemdeki filmlerin bir başkası. Ama şunu da herkes bilmesi lazım ki, nerede hukuksuzluk varsa, nerede baskı , nerede zulüm varsa CHP her zaman orada dimdik duracak ve onların yanında olacaktır."

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR