Şanlıurfa?da Evler Su Altında kaldı

Şanlıurfa?da sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Etkili olan yağmur sonrası rögarlarda biriken yağmur nedeniyle yüzlerce evi su bastı.

Şanlıurfa`da etkili olan sağanak yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Kentte sabah saatlerinde başlayan ve gece geç saatlere kadar etkili olan sağanak yağmur nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Sağanak nedeniyle bazı semtlerde yağmur suyu, giriş katlardaki çok sayıda ev ve iş yerlerine doldu. Su baskını yaşanan ev ve iş yerlerindeki eşyalar zarar görürken, belediye ekipleri tahliye çalışmasına yetişmekte güçlük çekti.

Bunlardan biri de Şanlıurfa?nın merkez ilçelerinden biri olan Karaköprü ilçesinde ikamet eden Hüseyin Başkan?ın evi oldu. Evinde 4 aylık bebeği olduğunu söyleyen Hüseyin Başkan rögarların tıkanmasıyla birlikte giriş katta olan evini su bastığını söyledi.

Hüseyin Başkan, yaklaşık 3 saat belediyeden bir vidanjör gelmesini bekledi. Kimi aradıysa biri diğerine topu attığını belirten Hüseyin Başkan gece saat 22.00 sıralarında SANLIURFA.COM telefonlarına ulaştı. Muhabirlerimize ulaşan Hüseyin Başkan ?Yetiş SANLIURFA.COM Bari siz sesimizi duyurun. Hangi yetkiliyi aradıksa yardımımıza gelmedi. Yaşadığımız mağduriyeti bari siz duyurun? dedi.

Rögarların tıkanmasıyla lağım farelerinin ve cardonların Şanlıurfa sokaklarında gezmeye başladığını aktaran Hüseyin Başkan; ?? 3 saattir vidanjör bekliyoruz halen gelmediler. Bütün belediye kurumlarını aradık, ilgileneceğiz dediler kime ne aradı ne de sordu. 763 projenin kaç tanesini yaptılar? Benim 4 aylık çocuğum var geceyi komşularda geçireceğiz?? şeklinde sitem etti.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR