ULAŞIM KOMİSYONU ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU

Şanlıurfa`da toplu taşımada yaşanan sorunların çözümü noktasında çalışma yapmak üzere oluşturulan aralarında kooperatif başkanları ve birçok STK temsilcisinin yer aldığı Ulaşım Komisyonu Üyeleri, Şanlıurfa Belediyesi`nin ev sahipliğinde iftar yemeğinde bir araya geldi.
El Ruha Oteli`nde verilen iftar yemeğinde Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan ve Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı`nın başkanlığında bir araya gelen Ulaşım Komisyonu Üyeleri, şehir içi toplu taşımada yaşanan sorunu tekrar masaya yatırdılar. Belediye Başkan Yardımcısı M. Emin İzol, İbrahim Güllüoğlu, Kent Konseyi Başkanı Nihat Taş, ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa Baro Başkanı Yahya Demirkol ve birçok STK temsilcisinin katıldığı toplantıda sorunlarını dile
getiren 6 kooperatif başkanı ve üyeleri soruna bir an önce çözüm bulunmasını istedi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı davetlerini kırmayıp iftar yemeğinde kendilerini yalnız bırakmayan tüm misafirlere teşekkür ettiğini söyledi. Kırıkçı, "Ulaşım sorunu hepimizin sorunudur. Bu sorun hızla büyüyen ve gelişen kentimizde kaçınılmaz bir hal almadan çözümlenmelidir. Şanlıurfa Belediyesi olarak Ulaşım Mastır Planı doğrultusunda yürürlüğe konulan yeni
güzergahlar ve alınan tedbirlerle bir nebze de olsa çözümlenmeye çalışılan bu sorun kangrenleşmeden çözülmelidir. Ulaşım Mastır Planı`nın hayata geçirilmesiyle birlikte iyileşmeye başlayacak olan bu yara diğer kurum ve kuruluşların yanı sıra STK`ların desteğiyle daha çabuk iyileşecektir" dedi.
Şanlıurfa`da toplu taşımada köklü bir değişikliğe gidildiğini ancak bazı üzücü olaylar yaşandığına dikkat çeken Başkan Yardımcısı Kırıkçı, sonuçta adaletli bir çözüm üretileceğinden kuşku duymadıklarını söyledi. Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan ise sorunun çözümü konusunda "Sağ Duyunun" çok önemli olduğu belirterek, samimi bir şekilde sorunlara çözüm üretileceğine inandıklarını kaydetti.
Toplantı, STK temsilcileri ve kooperatif başkanlarının görüşlerini bildirmesinin ardından sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR