En acı babalar günü

ADANA`da serinlemek amacıyla şişme botla Seyhan Baraj Gölü`ne açılan 3 kişiden, 22 yaşındaki İsmet Güneş boğularak yaşamını yitirdi. Babalar Günü`nde oğlunu yitiren Yaşar Güneş, uzun süre gözyaşı döktü.

Seyhan Baraj Gölü`ne merkez Çukurova İlçesi`nden şişme botla açılan İsmet Güneş, ağabeyi 25 yaşındaki Osman Güneş ve arkadaşları 30 yaşındaki Mustafa Durmuş, su üzerinde gezinti yaptı. Rüzgarın etkisiyle bir süre sonra bot alabora oldu.

Suya düşen 3 kişiden Mustafa Durmuş, kendi çabalarıyla kıyıya çıktı. Çevredekilerin yardıma gitmesiyle Osman Güneş de kurtarılırken, yüzme bilmediği öğrenilen ve bir süre suda çırpınan İsmet Güneş, suyun içinde kayboldu. İhbar üzerine dalgıç polisler bölgeye sevk edildi. Botun ters döndüğü noktayı belirleyen dalgıç polisler, yaklaşık 30 dakikalık aramadan sonra İsmet Güneş`in cesedine ulaştı. Bu arada suyun içinden çıkarılan Mustafa Durmuş ve Osman Güneş de tedbir amaçlı hastaneye götürüldü. Yaşamını yitiren İsmet Güneş`in suyun içinde arandığı sırada gelen babası Yaşar Güneş de fenalık geçirdi. Aramaların yapıldığı alana gelen yakınları ve polisler tarafından teselli edilmeye çalışılan Yaşar Güneş, uzun süre gözyaşı döktü. Güneş, daha sonra polislerle birlikte oğlunun cenazesini Adli Tıp Kurumu`na götürdü.

BABALAR GÜNÜ`NDE İKİ ÇOCUĞUNUN GÖZÜ ÖNÜNDE BOĞULDU

TOKAT`ın Pazar ilçesine bağlı Dereköy`de sulama göletine giren 39 yaşındaki Ahmet Kara, Babalar Günü`nde iki çocuğunun gözü önünde akıntıya kapılarak boğuldu.

Pazar ilçesine bağlı Dereköy`de oturan Ahmet Kara, akşam saatlerinde çocukları 6 yaşındaki Okan ve 8 yaşındaki Kerim ile birlikte köyde bulunan sulama göletine gitti. Burada serinlemek için sulama göletine giren baba Ahmet Kara, bir anda gözden kayboldu. Babalarının suda kaybolduğu gören çocukları, durumu yakınlarına bildirdi. Bunun üzerine itfaiyeye ve 112 acil servis ekiplerine haber verildi. Ancak sulama göletine gelen ekipler talihsiz adamı bulamayınca Afet ve Acil Durum Müdürlüğü`nden (AFAD) yardım istendi. Gölete giren AFAD ekipleri, kısa sürede Ahmet Kara`nın cansız bedenine ulaşarak kıyıya çıkarttı. Ahmet Kara`nın cesedi Pazar Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Babalar gününde babalarını gözleri önünde kaybeden Okan ve Kerim ile yakınları büyük üzüntü yaşadı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR