Karaköprü`de Çalışmalar Sürüyor

Şanlıurfa`nın Karaköprü Belediyesi`nin ilçenin birçok bölgesinde sürdürdüğü çalışmaların periyodik olarak diğer bölgelerde de devam edeceği açıklandı.

Vatandaşların daha ulaşım sorununu en asgari düzeye indirgeyebilmek için ilçenin çeşitli bölgelerinde yol açma çalışmalarını sürdüren belediye ekiplerinin kilitli parke ve kaldırım çalışmalarını da devam ettiği belirtildi. Park ve bahçe ile çevre düzenlemelerine devam eden Karaköprü Belediyesi`nin bu anlamda yeşil alan miktarını geçen yılın iki katı oranında arttırmayı hedeflediği duyuruldu.

Temizlik hizmetleri anlamında ise ekiplerin ilçedeki sokak ve cadde olmak üzere bütün mahallelerde çöp toplama, konteyner dezenfekte, kaldırım ve cadde yıkama işlemleri her gün devam ettirdiği de açıklamada yer aldı.

Belediye basın biriminden yapılan açıklamada çalışmalarla ilgili şu bilgilere yer verildi: "Karaköprü Belediyesi, halka daha iyi hizmet verebilme adına tüm personeli ile ilçenin tümüne yayılarak seferber olan ekipler ilk etapta alan taraması yaparak eksiklikleri yerinde tespit ediyor. Yapılan tespitler sonucu bölgede çalışma başlıyor.

Ekipler ayrıca, park ve bahçe, kaldırım ve orta refüjde yer alan ağaçları her türlü zararlı haşereden korumak amacıyla ilaçlama çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

Kırsal mahalleleri de merkezden ayırmayarak her mahalleye karış karış hizmet götüren Karaköprü Belediyesi, mahalle statüsüne dönen köylerde de, stabilize yol çalışması başta olmak üzere, kilitli parke taşı döşeme çalışması yürütülüyor. Öte yandan her mahalleye çok amaçlı salon olarak kullanılan taziye ve muhtar evi temellerini bir bir atan Karaköprü Belediyesi, kırsal mahallede ki gençlerinde spor yapması için semt sahalarını yapıyor."

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR