KADRİ ERDOĞAN CADDESİ ESNAFINDAN BAŞKAN GÜVENÇ`E TEŞEKKÜR

Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığı önünde bulunan Şehir İçi Toplu Taşıma merkezi esnafın yoğun egzoz gazı ve gürültüden rahatsız olması nedeniyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalletin Güvençin talimatı ile  kaldırılmıştı.

Cadde üzerine araçların park yapması nedeniyle yaşanan trafik karmaşası sonucu vatandaşlar ve sürücüler Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulunarak cadde üzerine araçların park edilmemesini talep ettiler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi vatandaşların bu isteğini geri çevirmeyerek cadde üzerine araç parkını yasakladı. Uygulama neticesinde cadde üzerinde uygulanan parkomat sistemi de kaldırılmış oldu. Sistemin kaldırılması ile birlikte Kadri Erdoğan Caddesinde bir genişleme olurken trafik kazalarında önemli bir ölçüde azalma meydana geldi. Bu kapsamda yayalar ve sürücüler de daha rahat ve güvenilir bir şekilde caddeyi kullanmaya başladı.

Caddeyi kullanan sürücüler Şanlurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç`e teşekkürlerini ifade ettiler.

Cadde esnafı ise yaptıkları açıklamada "Daha önceden burada şehir içi toplu taşıma araçlarının durakları bulunmaktaydı. Egzoz dumanı ve trafik karmaşası nedeniyle iş yapamaz duruma gelmiştik. Sesimize Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç kulak verdi. Saoğulsun toplama merkezini başka yere taşıdılar. Daha sonra parkomat uygulaması başlandı. Bu defada iş yerimizin önünde sürekli farklı araçlar park edilmekteydi. İş yerimize doğru düzgün bir malzeme bile indiremiyorduk. Ayrıca cadde de önemli bir ölçüde daralma oluyordu. Bazen araçlar çift şerit bile duruyorlardı. Büyükşehir Belediyemiz almış olduğu karar doğrultusunda parkomat uygulamasını kaldırdı. Caddemiz tam bir bulvar görünümüne kavuştu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç`e teşekkür ediyoruz" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR