Çiftçi: Siverek`te Alt Yapı Sorununu Bitirdik

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Siverek`te Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek Sivereklilerle bir araya geldi. Başkan çiftçi, ziyaretleri sırasında ilçedeki alt yapı sorununu bitirdiklerini söyledi.

Siverek`te bir dizi temaslarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, geçtiğimiz günlerde ilçeye ziyareti sırasında vatandaşların; yağan yağmur neticesinde oluşabilecek su baskınlarına karşı önlem alınması talebi üzerine başlattıkları alt yapı çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ve Siverek Belediyesi ekipleri tarafından koordinasyonlu bir şekilde Cumhuriyet, Şair İbrahim Rafet, Abdülkadir Karahan ve Şeyh Lütfü caddelerinde sona gelinen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Nihat Çiftçi`ye bölge halkının teşekkür ettiği belirtildi. Bölge halkıyla çalışmalar hakkında sohbet eden Başkan Nihat Çiftçi, alt yapının bölge esnafına hayırlı olmasını diledi.

Burada bir açıklamada bulunan Başkan Nihat Çitçi, "1 Kasım öncesi Siverek`te esnafımız ve teşkilatlarımızla görüşürken bu bölgenin alt yapı sorunun olduğu dile getirildi. Büyükşehir Belediyemiz, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ve Siverek Belediyemiz ile koordinasyonlu bir şekilde çalışarak bölgede yağmur suyu drenaj çalışmalarını başlattık. Bölgede özverili bir şekilde başlatılan çalışmalar sonucunda kısa bir sürede alt yapı sorunu giderdik. Üst yapı olarak da Büyükşehir Belediyesi ekiplerince bölgede asfalt çalışması başlattık. Kış aylarının gelmesiyle birlikte hızlı bir şekilde üst yapı çalışmalarını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Siverek büyük bir ilçemiz, bizden hizmet beklediğini biliyoruz. Allahın izniyle elimizden geldiğince en hızlı ve pratik bir şekilde hizmeti getireceğiz, bu hizmetler onların hakkıdır. Biz görevimizi ilçe belediyelerimizle en iyi şekilde yapmanın uğraşı içindeyiz. Hayırlı uğurlu olsun, inşallah daha bir çok hizmeti el birliğiyle başlatacağız" dedi.
SİVEREK`E YENİ BULVAR

Siverek`te yeni yerleşim yerlerinin açılmasıyla birlikte, bölgede alt ve üst yapı çalışmalarına başlamayı hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetin en iyisine layık olan Siverek`te yeni yollar açıyoruz. Ayvanat- Şirinkuyu- Yenişehir-Selimpınar- TOKİ`yi bir birine bağlayacak yeni bir bulvar oluşturuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalara başladık. Allahın izniyle 4 mahalleyi bir birine bağlayan bu bulvarı hızlı bir şekilde Siverek`e kazandıracağız. Bu gün başlama noktasını görmek için bölgede incelemede bulunduk. Yürütülen çalışmaların takipçisi olacağız, Siverek ilçemize hayırlı olsun" diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR