Çiftçi: Kadınlarımıza Pozitif Ayrımcılık Sağlıyoruz

Büyükşehir Belediyesi ile vatandaşlar arasındaki diyalogu arttırarak, talepleri yerinde almak amacıyla halk toplantıları başlatan ve geçtiğimiz hafta ilkini Eyyübiye`ye bağlı Batıkent(TOKİ) Mahallesinde gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, sürdürdüğü halk günü toplantılarını Haliliye ilçesinde yer alan Ahmet Yesevi Konferans Salonunda gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ahmet Yesevi Konferans Salonunda Eşi Sema Çiftçi`yle birlikte kadınlarla bir araya gelen Başkan Nihat Çiftçi, burada kadınların sorun ve taleplerini dinledi.

Kadınlara önemli tavsiyelerde bulunan Çiftçi, toplumun temel taşı olan annelerin sevgisinin önemine vurgu yaptı. Halk Buluşmalarının önemine dikkat çeken Başkan Çiftçi "Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşımımız aile bütünlüğünü sağlayan, ailenin gelişmesinde öncü olan kadınlarımıza pozitif bir ayrımcılık yapmak, onlarla bir araya gelmek, meslek kazandırma ve istihdam etme anlamında yeni projelerde yer almasını sağlamak, sorunlarını dinleyerek çözümler üretmektir. Ahmet Yesevi Mahallesi yeni yapılaşma alanı oldukça fazla olan bir mahallemiz. Göreve gelmemizin hemen ardından kent genelinde olduğu gibi bu mahalle de çalışmalarımız hızlı bir şekilde başladı. Yol yapım çalışmalarının yanı sıra yapımına başladığımız Ahmet Yesevi Parkı da gerek mahallemiz gerekse kentimizi açısından oldukça önemli" dedi.

ÇİFTÇİ, KADINLARIN TALEPLERİNİ NOT ALDI

Başkan Çiftçi, konuşmasının ardından mahallede ikamet eden kadınları tek tek dinleyerek not aldı. Çiftçi, kadınların taleplerinin çözümü için gerekli çalışmaların ve takibin yapılacağını söyledi.

Öte yandan Ahmet Yesevi Mahallesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezini ziyaret eden Çiftçi, merkezdeki kurslardan faydalanan çocuklarla bir süre sohbet etti.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR