Dilenciler trafik ışıklarını mesken tuttu

Araçların camlarını çalarak para isteyen dilencilere tepki gösteren şoförler kaza yapma riski ile karşı karşıya kaldıklarını aktararak ilgili kurumların önlem almasını istedi.

Kent merkezinde neredeyse her ana arterdeki trafik ışıklarında dilencilerle karşılaşmak mümkün. Kimi zaman araçların camlarını ellerindeki su şişeleri sayesinde yıkamaya çalışan dilenciler kimi zaman mendil satıyor kimi zamanda sadece para alma bahanesi ile araç sürücülerine zor anlar yaşatıyor.

Araçların arasında gelişi güzel gezen dilencilerin hem sıkışıklığa hem de görünmez kazalara neden olabileceğini aktaran şoförler ?Para versen bir dert vermesen bir dert. Para vermesek araca zarar verecek korkumuz var. Para versek o ışıklardan nasıl olsa para veriyorlar diye ayrılmıyorlar ne yapacağımızı şaşırdık? dediler.

Dilenciler havanın soğuk olmasına aldırış etmeden küçük yaştaki çocukları da yanlarına alarak duygu sömürüsü ile para kazanmaya çalışırken vatandaşlar hem sorumlu Belediyelerin hem de Güvenlik güçlerinin soruna çare bulmasını istediler.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR