Akçakale Belediyesi Kırsalda

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan?ın ilçe merkezinde Fen İşleri Müdürlüğüne verdiği direktifler sonucunda merkez mahallelerdeki kilitli beton parke çalışmalarında sona gelindi. Hizmetleri ilçe merkezinde sınırlı tutmayan başkan Ayhan Akçakale kırsal mahallelerindeki stabilize yol çalışmalarına da hızlı bir şekilde başladı. Bu kapsamda Akçakale kırsal mahallelerinden zengin ova mahallesinde yaklaşık bir hafta önce başlayan stabilize yol yapım çalışmaları devam ediyor.

ZENGİNOVA MAHALESİNDE STABİLİZE YOL YAPIM ÇALIŞMLARI DEVAM EDİYOR

Çalışmaların devam ettiği bölgede incelemelerde bulunan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; ?Bundan bir hafta önce fen işleri müdürlüğümüze bağlı ekipler kırsal mahallemiz olan Zengin ovada hummalı bir çalışma başlattı. Belediye olarak yaklaşık bir yıl önce Akçakale merkez mahallelerimizde başlaştığımız kilitli beton parke döşeme çalışmalarında sona geldik. Merkezde kilitli beton parke olmayan mahallemiz, sokağımız, caddemiz kalmadı. Çok büyük bir yol kat etik. Güçlü ve istikrarlı bir ekibe sahibiz. Tabi biz merkez mahallelerde yol yapım çalışmalarımızın devam etiği sıralarda da kırsal mahallelerimizin bir çoğunda stabilize yol çalışması yapmıştık. Şimdi ise merkezdeki kilitli beton parke çalışmalarımızın neredeyse tamamı bitti. Artık kendimizi bu anlamda belediye olarak kırsal mahallelerimize yönlendirdik. Zengin ova mahallemizde başlaştığımız stabilize yol yapım çalışmaları hızlı bir şeklide devam ediyor. Zengin ova mahallesindeki çalışmalarımız bitikten sonrada yine kırsal mahallelerimizde stabilize yollar yapmaya devam edeceğiz. Ben bizlere çalışmalarımızda büyük hoş görü tanıyan başta zengin ova mahalle sakinlerine ve hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren fen işleri müdürlüğümüzün tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.? Dedi.

Çalışmaların yapıldığı alanı meraklı gözlerle izleyen mahalle sakinleri ise yaptıkları açıklamada şöyle konuştu; ?Akçakale Belediye Başkanımız Sayın Abdülhakim Ayhan?a çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra araçlarımız çamurda kalmayacak ve yazında toz, dumandan kurtulmuş olcağız. Biz belediye başkanımızdan razıyız Allah da ondan razı olsun.? Dediler.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR