Haliliye Belediyesi`nden İki Ses Bir Nefes Konseri

Haliliye Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen "İki ses bir nefes" adlı tasavvuf müziği korosu, izleyenlerin beğenisini topladı.

Haliliye Belediyesi, Rabia Meydanı`nda Şanlıurfalı udi Mehmet Bitmez ve Sazkar Topluluğu ile Hafızlar Halil Necipoğlu ve Yunus Balcıoğlu`nu Şanlıurfalılar ile buluşturdu. "İki ses bir nefes" adlı tasavvuf müziği konserine Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol`un yanı sıra, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Selim Polatkan ve Osman Uludağ, Belediye Meclis Üyeleri HandeÇankaya, Abdulkadir Altundağ, Emin Coşkun ve Hasan Kaya ile yüzlerce kişi katıldı.

Konser öncesi sahneye çıkan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Ramazan ayının önemine vurgu yapan bir konuşma yaptı. Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan`ı Haliliye halkına dolu dolu yaşatmayı amaçladıklarının altını çizen Demirkol,"içinde bulunduğumuz Ramazan ayı rahmet, mağfiret ve bereket ayıdır. Aynı zamanda kardeşliğin ve paylaşmanın en had safhaya çıktığı bir aydır. Ramazan Haliliye`de yaşanır dedik ve inşallah memnunsunuzdur. İmkanlarımızı ve sofralarımızı paylaştık. Duamız bir, soframız bir. Mehmet Bitmez, Şanlıurfa`nın evladı. Bu işe kayıtsız kalmadı. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Demirkol, konuşmasının sonunda Mehmet Bitmez, Halil Necipoğlu ve Yunus Balcıoğlu`na hediye takdiminde bulundu. Şanlıurfa`da bulunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden sanatçılar, güzel organizasyonuyla kendilerini Şanlıurfalılar ile buluşturan Fevzi Demirkol ve ekibine teşekkür etti.

Haliliye Belediyesi Tasavvuf Müziği Korosu`nun da sahne aldığı konserde, tasavvuf müzikleri ve ilahiler seslendirildi. Yaklaşık 2 saat süren ve zaman zaman protokol ile vatandaşların da eşlik ettiği konser, dinleyenlerden tam not aldı

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR