Başkan Bayık`tan TEOG Birincisine Altın Ödülü

Hilvan`da, TEOG Sınavı`nda 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Hilvan genelinde birinci olan ve Türkiye sıralamasında da birincilik adayı olan Esma Nur Demir, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık tarafından altınla ödüllendirildi.

 

Hilvan 75. Yıl Ortaokulunda okuyan ve ilçe birinciliğini elde ederek Türkiye birinciliğine de aday olan Esma Nur Demir, aynı okulda ikinci ve üçüncülük derecesine giren arkadaşları ve öğretmenleri ile beraber Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık`ı ziyaret ederek başarısını paylaştı. Ailesiyle birlikte mevsimlik işçi olarak il dışına göç ettikleri için çoğu zaman okula bir veya iki ay geç gelmesine rağmen büyük bir başarı elde ettiğini belirten sınıf öğretmenleri, Esma Nur Demir için çok umutlu olduklarını belirtti.

 

Her yıl TEOG sınav öncesinde kaynak kitap için sponsor olan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, mesele azim göstermekle olur. Kimin hangi şartlarda okuduğunun fazla bir önemi yoktur. Bugüne kadar eğitime verdiğimiz desteği her zaman sürdüreceğiz dedi. Hilvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut,desteklerinden dolayı Hilvan Belediye Başkanı`na teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR