SERVİS ARAÇLARINA SIKI DENETİM

Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrenci taşıyan okul servis araçlarına yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Esentepe IMKB Lisesi ve Türk Telekom İlköğretim Okulu önlerinde öğrenci servis araçlarına yönelik uygulama yaptı. Uygulamada servis araçlarındaki yolcu emniyet kemeri, araç arkasında `dur` lambasının yanıp yanmadığı, aracın arka pencere korkuluklarının olup olmadığı ve rehber personelin bulunup bulunmadığını gibi ve benzeri gereçler kontrol edildi. Denetimlerin yıl boyunca devam edeceğini belirten Ulaşımdan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı M. Emin İzol, denetimlerinin istenen verimlilikte olmasının sağlanması için velilere de büyük görevler düştüğünü söyledi. İzol, "Servis araçlarına yönelik yürüten denetimlerin tam manasıyla amacına ulaşmasını istiyorsak velilere ve okul idarecilerine büyük görev düşüyor. Öncelikle okul servis araçlarına çocuklarını bindiren anne ve babalar ile bu araçlarla okullarına taşıma yapılan okul idarecileri bu konunun takipçisi olmalıdır. Anne ve babalardan tek isteğimiz okul servis araçlarının bakımlı temiz ve kurallara uygun olmasına dikkat etmeleridir. Okul yöneticilerinin de özellikle servis araçlarını kullanan sürücü ve rehber personele dikkat etmelerini istiyoruz" dedi.

Denetimlerden duydukları memnuniyeti ifade eden öğrenciler ise, Şanlıurfa Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederek, okullara güvenli bir şekilde gitmeleri için kontrollerin yıl boyunca devam etmesi gerektiğini belirtti. (İHA)

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR