Bakan Gelişinde 2 Kriz

Başbakan Recep  Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa  Gezisi öncesi   kabine üyelerinden bir çok Bakan Şanlıurfa’ya erken gelmek için ayrı proğramlar yaparken bu programlardan bazıları krize yol açtı. Bugün THY uçağı ile Diyarbakır’a gelen  GAP’tan sorumlu Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz’ın karşılamasında bir ilk yaşandı.

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz makam aracı ile  Şanlıurfa’ya gelişinde ilk kriz karşılama töreninde yaşandı. Ak Parti Milletvekilleri  Zülfikar İzol, Ramazan Başak, Sebahattin Cevheri,İl Başkanı Ahmet Düşünür , İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Yavuz, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu ,  Kabahaydar yol kavşağında  Bakan Yılmaz`ı beklediler.Milletvekilleri ve Partililer yolun kenarınde sohbet ederken  Bakan Yılmaz   karşılamaya gelen heyetin yanından hızla geçerek yola devam etti. Bir anda şok olan Milletvekilleri ve diğer karşılama heyetinin içinde bulunan Ak Parti İl Başkanı Ahmet Düşünür bir kişiyi arayarak Bakan  Cevdet Yılmaz’ın durmasını ve karşılama heyetinin varlığından söz etti. Bakan Yılmaz ,  Otoyol girişinde  makam aracını durdurarak bu kez kendisi karşılama heyetini bekledi. Kısa bir süre sonra Ak Partilileri karşılayan kişi ise Bakan Cevdet Yılmaz oldu. Bakan Yılmaz ve diğer Milletvekilleri ise  Harran Üniversitesi Osmanbey kampusuna geçtiler. Burada Vali Nuri Okutan ve Harran Üniversitesi Rektörü Prof.dr. İ.Halil Mutlu tarafından karşılanan Bakan  Cevdet Yılmaz  ve beraberindeki  Siyasiler ile Bürokratlar daha sonra  Üniversiteye ait sosyal tesislerin 2. katına geçtiler. İşte ikinci kriz burada patlak verdi.

GAP’tan sorumlu Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ve Milletvekillerine ayrı ayrı masa ayrılması ikinci krizin yaşanmasına yol açtı. Bakan Yılmaz, Vali  Okutan , Rektör Mutlu ve eşleri ayrı bir masada, Milletvekilleri ile İl Başkanı ayrı bir masada oturmaları üzerine yaşanan protokol krizine anında tepki geldi. Ak Parti Milletvekilleri Ramazan Başak ile Zülfikar İzol  ve diğer partililer yapılan bu protokol krizine tepki göstererek Üniversiteden ayrıldılar.kısa bir süre sonra Bakan  ile diğer protokol üyeleri Üniversitede geziye çıktıktan sonra  oturma krizinin tekrar yaşanmaması için masalar birleştirildi.masa krizinden sonra  Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Yahya Akman ve Emin Önen ‘ın de katılımıyla Bakan Yılmaz ve diğer protokol üyeleri birlikte yemek yediler…

 

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR