Bugün, 19 Haziran 2021 Cumartesi

 Türksat  Uydusu  Frekans: 12685 - Symbol: 30000 - Polarizasyon: V (Dikey) - Fec: 2/3         TV Canlı İzle     

Boşanmak isteyenler Facebook?a koşuyor

Sosyal paylaşım amacıyla kurulan internet siteleri, boşanmak isteyen çiftlerin başvurduğu en önemli kaynak. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, Facebook’taki resim, mesaj ve yazılar boşanma davalarında delil olarak kullanılıyor.

ABD’DE yapılan bir araştırmaya göre, boşanma davalarının en önemli delillerden biri Facebook’a eklenen resimler ve yazılan mesajlar. Amerikan Aile Avukatları Akademisi’nin yaptığı araştırmada, çatırdayan evliliklerde mahkeme önüne çıkarılan “online delillerin” yüzde 66’sını Facebook’un, yüzde 15’ini MySpace’in ve yüzde 5’ini Twitter mesajlarının oluşturduğu belirlendi. Atlanta Journal Constitution Dergisi’nde yayımlanan araştırmada, avukatların yüzde 81’i son beş yıl içinde sosyal iletişim sitesindeki mesajların, fotoğrafların, bilgilerin boşanma davalarında delil olarak kullandıklarını söyledi.

Altı aydaki son üç davasında Facebook mesajlarının delil olarak kullanıldığını söyleyen avukat Ken Altshuler, “Müvekkillerime ilk olarak Facebook hesaplarını kapattırmalarını tavsiye ediyorum” dedi. Araştırmada örnek gösterilen bir vakada, eşinin alkolik olduğunu söyleyerek boşanmak isteyen bir kadın, kocasının Facebook’daki alem fotoğraflarını mahkemeye sunduktan sonra çocuklarının velayetini kazandı.(HÜRRİYET)

 


İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR