AK PARTİ`DEN ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİ`NE ZİYARET

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Şanlıurfa il teşkilatı tarafından 14 ayrı grup oluşturarak köy ve mahalle muhtarlarını, STK`ları, Kamu Kurum ve kuruluşlarını, taziyeleri, partileri, esnaf odalarını gezerek sorunlarını ve taleplerini dinleyen heyet, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Dernek ziyaretlerinden sorumlu olan AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yavuz başkanlığında, Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erkan Sözen ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Yıldız, Kadri Eroğan Caddesi`ndeki Alevi Kültür Derneğini ziyaret etti. Ziyaret sırasında AK Parti heyetini Dernek Başkanı Nadir Aykaç ile Dernek yönetimi karşıladı. Aykaç, 1 Haziran 2009`da kurulan derneklerini AK Parti`nin ziyaretinden son derece memnun olduklarını belirtirken, diyalogun sorunların çözümünde çok önemli olduğunu vurguladı. AK Parti heyeti adına Mustafa Yavuz da Demokratik Açılım sürecini Dernek yönetimi ile paylaştı. Açılımın önemli ayaklarından birinin de Alevi Açılımı olduğunu belirten AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yavuz, Sünni ile Alevi vatandaşlar arasında ciddi fark bulunmadığını gördüklerini söyledi. Yavuz, yüzyıllardır Şanlıurfa`da Kürt, Türk, Arap, Alevi, Sünni kardeşçe yaşadığını ve kan bağıyla bir birlerine bağlandıklarını belirtti.
Alevi Kültür Derneği Başkanı Nadir Aykaç ise, Devletin üniter yapısının korunması şartıyla, bütün etnik kökenlerin, inanç guruplarının özgürce kendi kültür ve geleneklerini yaşamaları gerektiğini belirterek, "Derneğimize AK Parti İl Başkanı Ahmet Düşünür`ün katkıları olduğunu inkar edemeyiz ve buna da müteşekkir olduğumuzu belirtmek isteriz" dedi. (İHA)

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR