OLİMPİYATLARA KAN BULAŞTI

Kanada`nın Vancouver Kenti`nde başlayan 21. Kış Olimpiyat Oyunları`na kan bulaştı.

Kış Olimpiyat Oyunları`nda Gürcistan adına mücadele etmeye hazırlanan 21 yaşındaki genç kızakçı Nodar Kumaritashvili antrenman sırasında kızağının kontrolünü kaybederek kaza yaptı ve hayatını kaybetti.

Genç sporcunun yarışma için yaptığı son antrenmanında kızağıyla saatte 90 km hıza ulaştığı sırada pistin 16. köşesinde dengesini kaybettiği ve tampon koruması olmayan çelik kolona çarparak ağır yaralandığı ve doktorların tüm müdahalesine rağmen de kurtarılamadığı bildirildi. Yaşanan olayın Açılış Seremonisi`nden kısa bir süre sonra gerçekleşmesi büyük bir şok etkisi meydana getirirken oyunlara katılan Gürcistan Milli Takım kafilesinde ise derin bir hüzün yaşandığı ifade ediliyor.

Oyunlar komitesinden yapılan açıklamada ise Gürcü sporcu Kumaritashvili anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapılacağı duyuruldu.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Jacques Rogge ise konuyla ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada, "Neler hissettiğimi tanımlayacak kelime bulamıyorum. Çok üzgünüm" dedi.
Bu arada, Vancouver`da birçok insanın Olimpiyatları ve yaşanan ölümü protesto etmek için sokaklara döküldükleri bildiriliyor.(İHA)

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR