BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI URFA ?DA

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın davetlisi olarak Şanlıurfa’ya geldi.

     İlk olarak dün gece onurlarına düzenlenen akşam yemeğinde bir araya gelen iki büyükşehir belediye başkanına, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Eşi Gül Fakıbaba ve Başkan Yardımcısı M.Emin İzol eşlik etti.

BALIKLIGÖL’Ü GEZDİLER; BALIKLARA YEM ATTILAR

    Akşam yemeğinin ardından Balıklıgöl Yerleşkesi’ni gezen konuklar, gece aydınlatmasıyla bambaşka bir güzellik kazanan Balıklıgöl’e hayran kaldılar.

    Balıklara hem gece hem de gündüz yem atan büyükşehir belediye başkanları, tuttukları dilekte  Türkiye’nin huzur ve refahının sürmesi temennisinde bulundular.

    Eşleri, çocukları ve bazı belediye çalışanlarıyla birlikte geldikleri Urfa’da tarihi ve turistik yerleri gezen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Şanlıurfa’ya hayranlık duyduklarını ifade ettiler.

GÖBEKLİTEPE ve AMAZON KRALİÇELERİ GEZİLDİ

    Dünya’nın ilk tapınağı olarak gösterilen 11 Bin 500 yıllık tarihi geçmişe sahip Göbeklitepe’yi gezen konuklar, burada Turizm Rehberi Serdar Avcı’dan bilgi aldılar.

    Göbeklitepe’de gün yüzüne çıkarılan eserleri uzun uzadıya inceleyen büyükşehir belediye başkanları cuma namazını ise Balıklıgöl’ün hemen yanında Halil-ül Rahman Camiinde kıldılar. Cuma namazı çıkışında vatandaşlarla kucaklaşan belediye başkanları Balıklıgöl’de hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler. Öğlen yemeğinin ardından Haleplibahçe Mozaiklerini gezen misafirler, buradaki tarihi eserleri hayranlıkla incelediler

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR