PKK, 2`si asker 3 kişiyi kaçırdı

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre dün gece saat 21.45 sıralarında Bingöl Diyarbakır karayolunun 68`nci kilometresinde yol kesen PKK terör örgütü mensupları 2`si rütbeli asker 3 kişiyi kaçırdıkları belirtildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre dün saat 21.45 sıralarında, Bingöl-Diyarbakır karayolunun 68. kilometresi Ziyaret tepe mevkiinde, PKK terör örgütü mensuplarınca yol kesildi.

Açıklamada, "PKK terör örgütü mensupları yol kesmek suretiyle eylem yapıldığına dair gelen ihbar neticesinde güvenlik kuvvetlerimizce olay yerine intikal edilmiştir. Sivil araçlarıyla seyahat etmekte olan Lice 2. Motorize Piyade Tugay Komutanlığı`nda görevli bir astsubay ve bir piyade uzman çavuş ile Bingöl`ün Genç ilçesinde görev yapmakta olan bir sağlık teknisyeni olmak üzere üç kişinin terör örgütü mensuplarınca kaçırıldığına dair değerlendirmeler sonucu güvenlik kuvvetlerimizce her türlü imkan ve kabiliyet seferber edilerek, kaçırılan şahısların kurtarılması için başlatılan operasyonlara aralıksız devam edilmektedir" denildi.


 
 

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR