VAHŞİ CİNAYETİN ZANLISI YAKALANDI

Şanlıurfa`da madde bağımlısı olduğu iddia edilen ve bir kişiyi boğazını keserek öldüren cinayet zanlısı Ankara`da yakalandı. Şanlıurfa`da sağlık kontrolünden geçirilen zanlı adliyeye çıkarıldı.
İddiaya göre, geçtiğimiz pazar günü Şanlıurfa`da, tarım işçisi olan ve birkaç gün önce Manisa`dan Şanlıurfa`ya gelen Mehmet Karakuş, Akabe Mahallesi`nde ailesiyle birlikte iftarını açtıktan sonra dolaşmaya çıkmıştı. Balıklıgöl`e giden Karakuş, güzergah üzerindeki Bıçakçı Pazarı`ndan geçerken tanımadığı ve madde bağımlısı olduğu iddia edilen M.E. ile bilinmeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında kaçan Karakuş, peşinden koşan M.E. tarafından yakalandıktan sonra vahşice boğazı kesilmişti.
Karakuş, kanlar içerisinde yere yığılırken, bıçaklı saldırgan olay yerinden uzaklaşarak kayıplara karışmıştı. Ağır yaralı Karakuş ise ambulansla götürüldüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere kurtarılamamıştı.

VAHŞİ CİNAYET ZANLISI ANKARA`DA YAKALANDI
Polis ekipleri, olay sonrası zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. Şanlıurfa ve ilçelerinde arama yapan polis ekipleri, gelen ihbar üzerine cinayet zanlısı M.E.`nin Ankara`ya kaçtığını tespit etti. Ankara Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçilmesi sonucu. M.E. yapılan operasyon ile yakalandı. Daha sonra Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü`ne getirilen cinayet zanlısı M.E., burada ifadesi alındı. Zanlı M.E. Emniyete verdiği ilk ifadesinde `cinayeti psikolojik sorunlarının olduğundan dolayı işlediği iddia edildi.
M.E. Emniyetteki sorgulamanın ardından sağlık raporu için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne götürüldü. Burada sağlık kontrolünden geçirilen M.E. adliyeye sevk edildi. (İHA)

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR