Aydınlar`dan Fenerbahçe açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe`nin Avrupa Şampiyonlar Ligi`ne katılmasını men etme kararını kendilerinin aldığını belirterek, "Ama UEFA`nın talebi doğrultusunda bu kararı aldık" dedi.

Aydınlar, federasyonun İstinye`deki merkezinden çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ile ilgili sürecin birkaç gündür devam ettiğini belirterek, "UEFA Başmüfettişi Pierre Cornu`nun gelmesinden de önce devam ediyordu. Biz karar almak için yine iddianameyi bekleyeceğiz. Kararı TFF aldı. Ama UEFA`nın talebi doğrultusunda karar aldık. Biz izlediğimiz hukuki sürecin doğru olduğunu düşünüyoruz. Bizim iddianame çıkmadan, savunma almadan karar vermemiz söz konusu değil" diye konuştu.

UEFA`nın bu kararı neden aldığı yolundaki bir soru üzerine başkan Aydınlar, "UEFA, Şampiyonlar Ligi`ne çok önem veriyor. Onların çok önem verdiği bir markası ve bu nedenle tedbiren böyle bir yaptırım uygulamak istedi" şeklinde yanıt verdi.

Aydınlar, UEFA`nın adı şike soruşturmasına karışmasına rağmen Avrupa kupalarında devam eden diğer takımlara neden yaptırım uygulamadığının sorulması üzerine de "Diğer takımlar Avrupa Ligi`nde oynuyorlar. UEFA, Şampiyonlar Ligi`ne çok büyük önem veriyor. UEFA Avrupa Ligi için şu an böyle bir karar yok" ifadesini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR