Ali Koç`tan açıklama

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, "Bank Asya 1. Lig`de oynamak istiyoruz. Yarın bunu konuşmak, istişare etmek üzere Futbol Federasyonu`na gidiyoruz" dedi.

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, futbol takımının UEFA Şampiyonlar Ligi`nden men edilme sonrası yaşanan gelişmeler üzerine, "Futbolcularımız artık Fenerbahçe`nin bu son gelişmeler çerçevesinde Bank Asya 1. Lig`de devam etmesini ve bunun gerçekleşmesini bizden talep ettiler. Yarın bunu konuşmak, istişare etmek üzere Futbol Federasyonuna gidiyoruz" dedi.


Futbolcular ve teknik heyetin Samandıra`daki Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri`nde yaptıkları toplantının ardından toplantıya dahil olan Koç, tesislerin önünde yaptığı açıklamada, futbolcuların "Bank Asya 1. Lig`de devam edelim" şeklindeki talebi olduğunu duyurarak, yönetim kurulunun ve taraftarların da bunu istediğini belirtti. Koç, "Burada tarihi bir toplantı yaptık. Fenerbahçe camiası ve yönetim olarak böyle sporculara sahip olduğumuz için böyle bir teknik kadroya sahip olduğumuz için son derece
gururluyuz. Futbolcularımız, artık Fenerbahçe`nin bu son gelişmeler çerçevesinde Bank Asya 1. Ligi`nde devam etmesinin ve bunun gerçekleşmesini bizden talep ettiler. Biz artık onurumuzla Bank Asya 1. Ligi`nde mücadele edip hem ulusal hem de uluslararası arenalarda bu kabul etmediğimiz iddiaların artık geride kalmasını, ondan sonra hukuk süreci ne karar verirse ilerlemenin herkes açısından, herkes derken Fenerbahçe Spor Kulübü, Türk futbolu, Türk futbol seyircisi, Fenerbahçe taraftarı, herkes açısından daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Sadece sporcularımız değil dün Nihat Özdemir Bey de aynı söylemde bulundu. Taraftarlardan yağan mailler fakslar da aynı şeyleri söylüyor.

 

Yönetimimiz de bu şekilde düşünüyor. Biz bu şekilde yarın federasyona bunu konuşmak istişare etmek üzere gidiyoruz. Diyeceğiz ki; Bu kadar Beşiktaş`ın kupayı geri vermesinden etkilendiniz, itibarı arttırdığını söylediniz. O zaman bizi de suçlu bulun, bizi de gönüllü olarak veya sizin kararınızla Bank Asya 1. Lig`e yollayın. Çünkü Şampiyonlar
Ligi ile ilgili verdiğiniz karara baktığımız zaman siz zaten kendi gözünüzle bizi suçlu buluyorsunuz. Kendi ülkemizde hukuk sürecini bekleyeceğiz ama öbürünü UEFA demek, kesinlikle ve kesinlikle kabul etmiyoruz, bir Türk olarak kabul etmiyoruz" diye konuştu.


Teknik Direktör Aykut Kocaman`a ve futbolculara teşekkür eden Koç, "Aykut Kocaman`a ve futbolcularımıza camiamızı ayakta tuttukları için teşekkür ediyoruz. Fenerbahçe düşmanlarına bunu söylüyorum. Bu sadece Fenerbahçe`ye verilmiş bir zarar değil, Türk futboluna verilmiş bir zarar. Bunu en yakın zamanda görecekler" dedi.


Nihat Özdemir`in istifasına da değinen Koç, "Nihat Bey 17 senedir Fenerbahçe`ye hizmet eden biridir. Aziz Başkan`dan önce Fenerbahçe`ye hizmet eden bir insan. İnşallah geri döner ancak Nihat Bey ciddi bir insandır ve geri dönmeyecektir de. Herhalde bu gelgitler onu yormuştur. Ondan istifa etmiştir sanırım" şeklinde konuştu.


Bu arada Ali Koç, futbol takımından giden oyuncular olacağını da ifade ederek, "Tabi de gidenler olacak. Süper Lig`de kalsak da gidenler olacak. Çok ciddi kayıplar olacak. Görüyoruz ki futbolcularımız çok değerli çünkü çok iyi teklifler geliyor. Yarın 3 kaptanımız ve hocamız bunları konuşacak" ifadelerini kullandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR