BU OKUL BİZİM OKULUMUZ DEĞİLMİ

Şanlıurfa Merkeze bağlı 10 km uzaklıkta bulunan Göktepe ilk öğretim okulunda ki eğitim öğretim yılı iki hafta önce başladı. Hayırsever iş adamları tarafından yapılan okul da eksiklikler ise hat safhada

Göktepe köyünde okul bulunmaması nedeni ile geçtiğimiz yıllarda İstanbuldaki bazı iş adamları köye bir okul yaptırdılar. Okulun tamamlanması ile birlikte iki hafta önce Göktepe ilk öğretim okulunda iki öğretmen ve 60 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına başlandı.

 

Göktepe Köyünde bulunan İlköğretim okulunda iki derslik bulunmakta. İki derslikde öğrencilere eğitim vermeye çalışan öğretmenler aynı anda 1.2. ve 3. sınıfa ders vermeye çalışıyor. Diğer sınıfta ise 4 ve 5. sınıf öğrencileri aynı anda ders görüyor.

 

Okulun çevresinde herhangi bir koruma duvarı bulunmamakta. Bunun yanı sıra öğrencilerin ısınma konusu da halen çözülememiş. Okulda suyun bulunmaması nedeni ile öğrenciler kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suyu çevre evlerden getirmekteler.

 

Görüşlerini aldığımız köy sakinleri “okulun bir çok eksiği bulunmakta. Okulun bir tabelası bile yok. Öğrenciler tabelasız okulda eğitim görebilirle ama soğuk olan bir sınıfta eğitim göremezler. Merkezdeki okullarda öğrenciler klimalı sınıflarda eğitim görürken bu öğrenciler odun sobasında tezek yakarak ısınmaya çalışacaklar” dediler

 

Bir çok kez Mili eğitim müdürlüğüne başvurmalarına rağmen herhangi bir sonuç alamadıklarını ifade eden Göktepe Köyü Muhtarı İdris Polat ise yetkilileri göre davet etti.(Özel Haber)

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR