ŞANLIURFA VAN İÇİN TEK YÜREK OLDU

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in öncülüğünde düzenlenen ``Van Üşümesin Şimdi Yardım Zamanı`` kampanyasıyla Van’da yaşanan deprem sonrası sıkıntılı günler geçiren vatandaşlarımıza yönelik yardım kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda kapsamında dün akşam Şanlıurfa ve Türikeye’de yayın yapan bazı kanallar ortak yayın yaptı.

 

Ayni ve nakdi yardımların yanı sıra Van’dan Şanlıurfa’ya gelecek olan vatandaşların istihdam edilmesiyle kalacak evlerin ayarlanması noktasında vatandaşların canlı yayın aracılığıyla yardımda bulunduğu programa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile İbrahim Tatlıses de canlı telefon bağlantısı yaptı.

 

Valilik Konferans Salonunda Canlı yayın programına Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Belediye Başkan Vekili Fevzi Yücetepe, Harran Üniversitesi Rektörü Halil Mutlu, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, işadamları ve vatandaşlar katıldı. Canlı yayına telefona bağlanarak Türkiye’nin birçok yerinden kampanyaya vatandaşlar destek verirken, Van’da yaşayan vatandaşlar da canlı yayına telefon ile bağlandı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Vali Güvenç, başta Şanlıurfalılar olmak üzere bütün izleyicilerin Van ili için desteklerini ve yardımlarını beklediklerini belirtti. Şanlıurfa halkının yardımseverliğine değinen Vali Güvenç: “Şanlıurfa halkının misafirperverliğiyle tanınmış bir il ev tahsisi, gıda, battaniye ve paralarını bir an bile tereddüt etmeden Van’a gönderen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cebindeki parayı, kolundaki bileziği, arabasını satan ve bir miktar parasını bir an bile düşünmeden bağışlayan Şanlıurfalı hemşerilerimiz, ülke geneline örnek olacak davranışlar sergilemiştir. Şanlıurfa halkına ve yardımda bulunan herkese tekrar teşekkürlerimi ve şükranlarımı bildiriyorum” dedi. 

 

Programa telefonla bağlanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik de Şanlıurfa`ya gelen ve çalışma imkanı olan bütün Vanlılara, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında iş imkanı sağlayacakları müjdesini verdi.

 

Yayına bir sürpriz yaparak canlı olarak bağlanan Sanatçı İbrahim Tatlıses de yayın gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Tatlıses, Van`da yaşanan deprem felaketenin herkesin başına gelebileceğini söyleyerek, “Yapılacak yardımın miktarı önemli değil. Mühim olan gönlümüzün oynaması, vicdanımızın sızlaması, çünkü aynı şeyler her yerde olabilir. ``dedi.

Tatlıses kendisini Şanlıurfa`ya davet eden Vali Celalettin Güvenç`e, ayağa kalkar kalkmaz eşiyle Şanlıurfa`ya gelip doğduğu yeri ve kenti gezdireceğini söyledi.

 

Yaklaşık 3 saat süren ve Şanlıurfa’da yayın yapan Kanal Urfa, Güneydoğu ve Edessa Televizyonlarının ortak hazırladığı yayın taahhüt edilen ayni ve nakdi yardımların kayıt edilmesiyle sona erdi.


İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR