Bugün, 8 Temmuz 2020 Çarşamba

 Türksat  Uydusu  Frekans: 12685 - Symbol: 30000 - Polarizasyon: V (Dikey) - Fec: 2/3         TV Canlı İzle     

ERGENEKON`DA ECEVİT KARARI

İkinci Ergenekon davasının 39`uncu oturumunu karara bağlayan mahkeme heyeti, eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit`in sağlığında tedavi gördüğü Ankara Başkent Üniversitesi`ndeki tedavisi ile ilgili tüm hastane evraklarının, raporlarının varsa film, grafik ve benzer tüm belgelerin istenmesine karar verdi.

Davanın tutuklu sanıklarından Osman Gürbüz hakkında Susurluk kazası, Gazi Mahallesi olayları ve Necip Hablemitoğlu`nun öldürülmesine ilişkin soruşturma açılıp açılmadığının, Ankara ve İstanbul özel yetkili Cumhuriyet sevcılıklarından sorulmasına karar veren mahkeme, Levent Göktaş`tan ele geçtiği iddia edilen ve kırılan 51 nolu DVD`nin delil niteliğinde olup olmadığının hükümle birlikte karaka bağlanacağını belirtti.

Mahkeme ayrıca bazı sanıkların talebi doğrultusunda İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi`nden Poyrazköy`de ele geçirilen mühimmatlara ilişkin iddianame ve ekleri ile amirallere suikast iddianamesi ve eklerinin istenilmesine karar verdi.

İstanbul Merkez Komutanlığı Koruma Tabur Komutanlığı`ndan ve Ankara Garnizon ve 4. Kolordu Komutanlığı Koruma Tubur Komutanlığı`ndan 2007-2008 yılarında sanıklaradan emekli Kıdemli Albay Hasan Atilla Uğur için hangi tarihlerde koruma personeli görevlendirildiğinin sorulmasına karar verdi.

Mahkeme, tutuklu sanık Levent Ersöz hakkında beyanları bulunduğu belirtilen Veysel Ateş adlı kişi ve beyanları doğrultusunda açılan soruşturma evrakının Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı`ndan istenilmesine karar verdi.

Druşmayı 15 Şubat 2010`a erteleyen mahkeme, sanıkların tahliye taleplerini reddetti. Bunun üzerine tahliye bekleyen tutuklu sanıklardan Muzaffer Öztürk fenalaşarak yere yığıldı. Öztürk`e sağlık görevlileri müdahale etti.(VATAN)


İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR