CEYLANPINAR`DA 2.5 SAAT AMBULANS BEKLENDİ İDDİASI

Şanlıurfa`nın Ceylanpınar ilçesinde, motosiklet kazası sonucu hastaneye kaldırılan bir çocuk için 2.5 saat ambulans beklendiği iddia edildi.
Edinilen bilgiye göre, Ceylanpınar ilçesi Aydınlık Mahallesi`nde Cuma Kaya (18) yönetimindeki, plakası belirlenemeyen motosiklet, yol kenarında oyun oynayan 4 yaşındaki Fatih Terim`e çarptı. Yaralı çocuk yakınları tarafından Ceylanpınar Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı. Yapılan tetkikler neticesinde, kafasından darbe alan çocuğun bilincinin kapalı ve durumunun ağır olduğu anlaşıldı. Hastanedeki mevcut tam donanımlı ambulansların ilçe dışında olduğu için 112`den ambulans istendi. Ambulansın yaklaşık 2.5 saat sonra Ceylanpınar Devlet Hastanesi`ne gelmesi, hasta yakınlarının tepkisine yol açtı. Ağır yaralanan küçük çocuk için Viranşehir ilçesinden ambulansın istendi. Ambulansın gelmesiyle yaralı çocuk, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne sevk edildi.
Bu arada hastane yetkilileri ise, olayın kendilerinden kaynaklanmadığını Ceylanpınar`da 112 ambulansın şu an 1 tane faal olduğu için, mevcut ambulansın Şanlıurfa`ya hasta götürdüğünden başka tam donanımlı ambulans olmadığını belirterek, ambulans beklemek zorunda kaldıklarını söyledi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (İHA)

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR