Bugün, 28 Kasım 2020 Cumartesi

 Türksat  Uydusu  Frekans: 12685 - Symbol: 30000 - Polarizasyon: V (Dikey) - Fec: 2/3         TV Canlı İzle     

Meslek lisesi öğrencilerinden sıfır atık projesine destek

Meslek lisesi öğrencilerinden sıfır atık projesine destek

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde eğitim gören meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenler sıfır atık projesi kapsamında örnek bir projeye imza attıŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibarıyla el dezenfektanı ve sıvı sabunu üretmeye başlayan Siverek Ahmet Koyuncu Mesleki Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hayata geçirilen Sıfır Atık Projesine destek amacıyla, ilçede ki okul ve resmi kurumlar için ’10 boş bidon getir 5 litre el dezenfektanı yada sıvı sabunu götür’ projesi başlattı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde eğitim gören meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenler sıfır atık projesi kapsamında örnek bir projeye imza attı

 

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibarıyla el dezenfektanı ve sıvı sabunu üretmeye başlayan Siverek Ahmet Koyuncu Mesleki Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca hayata geçirilen Sıfır Atık Projesine destek amacıyla, ilçede ki okul ve resmi kurumlar için '10 boş bidon getir 5 litre el dezenfektanı yada sıvı sabunu götür' projesi başlattı.

 

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından da paylaşılan ve okul idarecilerinin destek verilmesi istenilen projeye, okul müdürleri destek verdi. Daha önce Milli Eğitim tarafından okullara dağıtılan ve boşalan dezenfektan bidonlarını toplayan okul idarecileri 10 boş bidon karşılığında içinde 5 litre el dezenfektanı yada sıvı sabunu bulunan bir bidonu bedava alıyor.

 

Proje ile ilgili açıklamada bulunan Siverek Ahmet Koyuncu Mesleki ve Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Öğretmeni Gülşah Doğan,” Okulumuz Kimya bölümü 2020-2021 eğitim öğretim yılında faaliyete geçti, kısa süre içinde 100 bin bidon üretim yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Burada el ve yüzey dezenfektanı, sıvı sabun gibi temizlik ürünlerinin üretimini yapıyoruz. Bilindiği gibi bu gibi ürünler plastik kaplarda muhafaza ediliyor ve bu plastiklerde doğada uzun yıllar yok olmuyor, bu yüzden bizde Sıfır Atık Projesine katkı amacıyla geri dönüşüm projesi başlattık. Bu projede eğer ki kurumlarımız yada okullarımız bize 10 boş bidon getirirlerse, bizde kendilerine dolu bir bidon hediye ediyoruz. Böylelikle de doğayı korumuş oluyoruz, herkesin de desteğini bekliyoruz” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR