Bugün, 16 Ocak 2021 Cumartesi

 Türksat  Uydusu  Frekans: 12685 - Symbol: 30000 - Polarizasyon: V (Dikey) - Fec: 2/3         TV Canlı İzle     

Mezopotamya dünya markası olma yolunda

Mezopotamya dünya markası olma yolunda

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, “GAP Bölgesi Turizm Odaklı Tanıtım ve Markalaşma Projesi” kapsamında Türkiye’de ve dünyada Mezopotamya’yı güçlü bir marka haline getirmek amacıyla hayata geçirdiği çalışmaları ve gelinen noktayı paylaşmak üzere Şanlıurfa’da bir basın toplantısı düzenledi.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, “GAP Bölgesi Turizm Odaklı Tanıtım ve Markalaşma Projesi” kapsamında Türkiye'de ve dünyada Mezopotamya'yı güçlü bir marka haline getirmek amacıyla hayata geçirdiği çalışmaları ve gelinen noktayı paylaşmak üzere Şanlıurfa'da bir basın toplantısı düzenledi.

 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak gibi 9 ilden oluşan GAP Bölgesi, “GAP Bölgesi Turizm Odaklı Tanıtım ve Markalaşma Projesi” ile bölgenin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına ivme kazandırmayı amaçlıyor. Proje ile ilgili yürütülen çalışmaları ve gelinen noktayı paylaşmak üzere GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz'ün ev sahipliğinde 11 Ocak 2021 Pazartesi günü Şanlıurfa'da bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda yaptığı açıklamada, bölgenin istihdam ve turizm gelirlerinde artış hedeflediklerini dile getiren Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz, hazırladıkları proje ile öncelikle sürdürülebilir bir kalkınma hedeflediklerini belirtti. Açıkgöz, “Bölgeyi tüm değerleriyle, tarihi mirası, doğası, kentsel yapısı ve dokusu, yeme-içme, eğlence, kültürel adetleri, zanaatları ve ürünleri ile bütüncül bir yaklaşımla korumak, geliştirmek ve tüm dünyaya anlatmak istiyoruz. Bu uzun soluklu ve heyecanlı maratonda başarıya ulaşmak, projemizin Türkiye ve dünyada etkili yansımalar almasını sağlamak için paydaşlarımızla yoğun bir mesai harcadık. Öncelikle güç birliği yaptığımız, bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bizim sesimiz, kulağımız olan siz değerli basın mensuplarının da ilgi ve alakasına çok teşekkür ediyor, Çalışan Gazeteciler Günü'nüzü bu vesile ile kutluyorum” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR