Tahkim'den Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın itirazlarına ret!

Süper Lig devleri Fenerbahçe ve Beşiktaş, 'Takım Harcama Limitine uygulanan faiz oranına" itiraz etmişti. İki kulübün transfer yapabilmesi için son derece kritik önemdeki karar için TFF'den beklenen yanıt geldi.

Transfer yapamayacaklar hatta puan silme...

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada iki dev kulübün yaptığı itirazlar reddedildi. Böylece iki takım da transfer konusunda zor duruma düştü. Takımlar oyuncu satışı yapmaz ve sponsor bulamazlarsa transfer yapamayacak. Limiti en fazla aşan takım olan F.Bahçe, puan silme cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

İşte açıklama;

1. E.2020/2 K.2020/10

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Kulüp Lisans Kurulu'nun 31.12.2019 tarihli "Takım Harcama Limitine uygulanan faiz oranına" ilişkin kararına itirazı incelendi. Dosyada yapılan inceleme ve değerlendirme kapsamında, Kurulumuz 'un 09.01.2020 tarihli ara kararı doğrultusunda; TFF Kulüp Lisans Kurulu'ndan takım harcama limitlerine ilişkin dosya, ilgili tüm belgeler celp edildi. Yapılan müzakere neticesinde; itirazın reddine, oybirliği ile,

2. E.2020/3 K.2020/11

Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin Kulüp Lisans Kurulu'nun 31.12.2019 tarihli "Takım Harcama Limitine" ilişkin kararına itirazı incelendi. Dosyada yapılan inceleme ve değerlendirme kapsamında, Kurulumuz 'un 09.01.2020 tarihli ara kararı doğrultusunda; TFF Kulüp Lisans Kurulu'ndan takım harcama limitlerine ilişkin dosya, ilgili tüm belgeler celp edildi. Yapılan müzakere neticesinde; itirazın reddine, oybirliği ile,

Karar verilmiştir.

TFF Tahkim Kurulu' denildi.

Kulüpler bu karardan nasıl etkilenecek?

F.Bahçe'ye 85 milyon TL + oyuncu satışı lazım

Sarı-lacivertlilerin transfer yapabilmeleri için 85 milyon liralık açığı futbolcu satarak kapatmaları, ardından da alacağı oyuncu maliyeti kadar artı bir para sağlaması gerekiyor.  Fenerbahçe, federasyonun belirlediği bütçe limitini yüzde 29 aşmış durumda. Bu tablo değişmezse sarı lacivertlilerin 3 puanı silinecek.

Beşiktaş'ta satış şart

Beşiktaş’ta 1 milyon 850 bin liralık fazla görünürken, transfer için satış yapmak zorunda

İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR