DEVA PARTİSİ AKÇAKALE KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

DEVA PARTİSİ AKÇAKALE KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa geçen hafta Harran ilçesinde başlattığı kongrelerinin bu kez ikincisini Akçakale ilçesinde gerçekleştirdi.

Deva Partisi Şanlıurfa il genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan ise ilçe kongrelerini sürdürüyor. İlk ilçe kongre startını Harran ilçesinden veren Deva Partisi Şanlıurfa ekibi, bu kez partinin ikinci kongresi için adres olarak sınır ilçesi ve ülkemiz içinde stratejik öneme sahip Akçakale’yi seçti.

İlçede özel bir mekanda yapılan Akçakale 1. Olağan İlçe kongresine; İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, İl Kurucu Heyet Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Harran İlçe Başkanı Mehmet Reşat Özyavuz, Hilvan İlçe Başkanı Mehmet Ali Barlas, Halfeti İlçe Başkanı Hasari Baysöz, Ceylanpınar İlçe Başkanı Adnan Tanış ve partililer katıldı.

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafeye ve davetli sayısına azami ölçüde dikkat edilen kongre ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından misafirlere Covid-19 tedavisi sonrası sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu edilen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın kongreye özel gönderilen mesajı okundu ve mesajın partililer tarafından ayakta alkışlanması dikkat çekti.

Sonrasında ise açış konuşmasını yapan Akçakale İlçe Başkanı Av. Fatih Ayhan şunları ifade etti: “Deva Partisinde olmaktan, Deva’lı olmaktan dolayı çok mutluyum. Benimle aynı güzel duyguları yaşayan siz kıymetli misafirlerimize ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyuyorum. Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum hepimizin malumudur. Bizler bu sıkıntıları aşmak için dertlere deva olmak için yola çıktık. Bunda da başarılı olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bugün burada siz kıymetli Deva Partilileri ağırlamaktan büyük onur duyuyorum. Akçakale ilçemiz stratejik açıdan büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle bizler bu önemli noktadan başta Akçakale’li hemşerilerimize sonrasında ise tüm coğrafyaya sesleniyor diyoruz ki; biz önce damla, sonra deniz olmak istiyoruz. Gelin bu denizde birlikte olalım ve Türkiye olalım” dedi.

Diğer ilçe başkanlarının da birer selamlama konuşmaları yapmasının ardından bu kez kürsüye Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz geldi. Başkan Tüysüz ise şunları kaydetti: “Pandemi nedeniyle gecikmeli olarak başlattığımız ilçe kongrelerimize geçen hafta Harran ilçemiz ile başladık ve şimdi Akçakale ilçemizdeyiz. Pazar günü Hilvan, sonrasında Halfeti ve Bozova ile devam edeceğiz. Her gün bir damla olarak düşüyoruz. Ve bu damla özellikle Eylül aylarında çiftçilikle uğraşanlar daha iyi bilirler ki telbis olacaktır. Bugün aramıza katılacak bütün arkadaşlarımız aramıza katılarak bize büyük güç katmışlardır. Bu vesile ile kendilerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Ancak Deva’lı olmanın büyük bir sorumluluk yüklediğini de özellikle hatırlatmak istiyorum. Bugüne kadar şahsi sorumluklarımız vardı. Ama bundan sonra çok daha ağır bir sorumluluk altındayız. Ama eminim ki hepimiz bu sorumluluğu fazlası ile yerine getireceğiz. Burada hiç kimse bir başkasının referansı ile burada değil. Herkes kendisi olduğu için burada. Bir kez daha kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Ardından divan oluşturularak seçime geçildi. Divan başkanlığını Deva Partisi Harran İlçe Başkanı Mehmet Reşat Özyavuz’un yaptığı ve 20 delegenin oy kullandığı seçimde 20 geçerli oy sayıldı. Oyların tamamını alan Av. Fatih Ayhan ise resmi olarak Deva Partisi Akçakale İlçe Başkanı seçilmiş oldu.İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR