EYYÜBİYE’DEN AYASOFYA’YA YOLCULUK BAŞLADI.

EYYÜBİYE’DEN AYASOFYA’YA YOLCULUK BAŞLADI.

Eyyübiye Belediyesi, Şanlıurfalı vatandaşları Ayasofya’ya gönderdi.

 

Eyyübiye Belediyesi, Danıştay’ın 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesinin ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ibadete açılması kararını onaylamasının ardından, Şanlıurfalı vatandaşları Ayasofya’ya götüreceğini açıklamıştı.

Yapılan çekilişle belirlenen 50 talihli kişi, Eyyübiye Belediyesi Kitap Otağı’nda Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş tarafından yolculandı. Yapılan dualar eşliğinde yolculanan 50 talihli kişi Başkan Kuş’a teşekkür etti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ibadete açılması kararını onaylamasının ardından Ayasofya'da ilk namaz Lozan Barış Antlaşmasının 97. yıl dönümüne rastlayan 24 Temmuz'da kılınmıştı. Türkiye'de uzun süredir gündemde olan Ayasofya'nın cami olması yönündeki kararın alınmasının ardından sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yaptığı paylaşımın altına “Ayasofya’da Namaz Vakti” yazan kişiler arasından yapılacak çekilişle 50 kişiyi Ayasofya’ya götüreceklerini belirtmişti. Başkan Kuş’un yaptığı paylaşımın altına yorum yazan binlerce kişi arasından yapılan çekilişle belirlenen 50 talihli kişi 10-11 Eylül 2020 tarihleri arasında Ayasofya’yı gezme imkanı bulacak. Uğurlama programında konuşan Başkan Kuş, “ Cumhurbaşkanımıza çok çok teşekkür ederiz. Allah kendisinden razı olsun. Bizler de Eyyübiye Belediyesi olarak 50 vatandaşımızı Ayasofya’ya uğurladık. “ dedi.

Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğpan’a teşekkür eden Eyyübiye Belediye BaşkanıMehmet Kuş, ‘’Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in müjdelediği ilk komutan Mehmet Fatih Sultan’ın emaneti olan Ayasofya malumunuz uzun yıllardır esaret altındaydı, prangalar vurulmuştu. Allah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun. Sebep olan herkesten başka sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçenlerden Allah razı olsun. Ayasofya sadece Ak Parti’nin değil Ayasofya sadece Türkiye’nin değil, Ayasofya bütün Müslümanların sahip olduğu bir değerdir. Bütün Müslümanlar adına tekrardan ben Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı iletiyorum. Bugün Eyyübiye’mizden, Şanlıurfa’lı hemşerilerimizi Ayasofya’ya yolculadık. Kendilerinden dua talep ettik, inşallah hem şahsımıza hem ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza, hem Cumhurbaşkanımıza dualarını esirgemezler. Akibeti de inşallah  yakın bir süre içeresinde yine peygamber efendimizin emaneti olan Mescidi Aksa’ya olur.’’ Dedi. İLGİNİZİ ÇEKECEBİLİR